Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-04-11 09:56:39

Drętwienie palców

Jestem ponad rok od operacji oszczędzającej. Rak piersi lewej hormonozależny. Jestem po 4 cyklach chemii i radioterapii. Obecnie stosuję Tamoxifen. Od ok. 5 mies. mam nad ranem drętwienie 3 palców ręki prawej.
Czy jest możliwe, aby powodem takiego stanu była podawana w tą rękę chemia (myślę o wpływie na osłonki nerwowe)? Nadmieniam, że miałam wykonaną scyntygrafię i PET i nie stwierdzono ognisk meta. Nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć co jest tego powodem. Może tamoxifen, ale tylko w jednym miejscu? Może ma Pan doktorze jakiś pomysł co mogłabym zrobić?

Odpowiedź:

Być może jest to związane z podawaniem chemioterapii - polineuropatia, ale bardziej prawdopodobne jest to zespół cieśni nadgarstka.
Proponuję konsultację u ortopedy lub chirurga plastyka.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-05-20 09:53:19

    Graviola

    Mam pytanie odnośnie suplementu diety Graviola. Czy można i warto stosować (w jakiej formie najlepiej)? Czy nie wchodzi w...
  • Avatar

    2022-04-22 09:55:22

    Tamoxifen a kozieradka

    Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
  • Avatar

    2022-04-10 11:48:00

    Aromek a Proursan

    Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...