Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-04-29 09:56:28

Czy kontynuować przerwaną hormonoterapię

Mam 59 lat. Trzy lata temu zachorowałam na hormonozależnego raka piersi (ER - pozytywny, PgR - pozytywny). Od mastektomii przyjmowałam tylko Aromek, ponieważ nie miałam chemii ani radioterapii. Przerwałam podczas mojego pobytu w szpitalu od 10.04.br w okresie rekonstrukcji piersi. Powód przerwania: otrzymywałam wiele innych leków i sama tak zdecydowałam, ponieważ pisze na ulotce aby konsultować z lekarzem każdy inny lek. Dziś już zakończyłam leki poszpitalne: Cipronex oraz Calcium Debesilate Calena i zastanawiam się czy zacząć przyjmowanie ponownie lek Aromek.
Wizytę planowaną u onkologa mam dopiero 20.05. dlatego proszę o radę, dodam że lek ten mi nie służy bo cierpię na stawy.

Odpowiedź:

Nie podejmuję się udzielenia odpowiedzi na tak sformułowane pytanie.
Lekarz prowadzący, który zaplanował dla Pani hormonoterapię nie zrobił tego na zasadzie przypadku. Musiały być określone wskazania.
O objawach ubocznych leku należało porozmawiać ze swoim lekarzem, podobnie jak o łączeniu leku z innymi podawanymi w okresie okołooperacyjnym. Nie słyszałam o niekorzystnych połączeniach tej hormonoterapii z antybiotykami. Na ogół przerwę w przyjmowaniu takich jak Aromek tabletek robi się tylko w dniu operacji, kiedy człowiek pozostaje na czczo.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również