Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-04-29 09:56:28

Czy kontynuować przerwaną hormonoterapię

Mam 59 lat. Trzy lata temu zachorowałam na hormonozależnego raka piersi (ER - pozytywny, PgR - pozytywny). Od mastektomii przyjmowałam tylko Aromek, ponieważ nie miałam chemii ani radioterapii. Przerwałam podczas mojego pobytu w szpitalu od 10.04.br w okresie rekonstrukcji piersi. Powód przerwania: otrzymywałam wiele innych leków i sama tak zdecydowałam, ponieważ pisze na ulotce aby konsultować z lekarzem każdy inny lek. Dziś już zakończyłam leki poszpitalne: Cipronex oraz Calcium Debesilate Calena i zastanawiam się czy zacząć przyjmowanie ponownie lek Aromek.
Wizytę planowaną u onkologa mam dopiero 20.05. dlatego proszę o radę, dodam że lek ten mi nie służy bo cierpię na stawy.

Odpowiedź:

Nie podejmuję się udzielenia odpowiedzi na tak sformułowane pytanie.
Lekarz prowadzący, który zaplanował dla Pani hormonoterapię nie zrobił tego na zasadzie przypadku. Musiały być określone wskazania.
O objawach ubocznych leku należało porozmawiać ze swoim lekarzem, podobnie jak o łączeniu leku z innymi podawanymi w okresie okołooperacyjnym. Nie słyszałam o niekorzystnych połączeniach tej hormonoterapii z antybiotykami. Na ogół przerwę w przyjmowaniu takich jak Aromek tabletek robi się tylko w dniu operacji, kiedy człowiek pozostaje na czczo.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-01-22 12:20:10

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Rak, jak opisałam poniżej, różnił się nieco w wyniku biopsji i wyniku pooperacyjnym. Biopsja mammotomiczna...
 • Avatar

  2022-01-12 15:26:13

  Interpretacja przypadku

  Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
 • Avatar

  2022-01-12 15:22:42

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...