Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-04-29 10:15:00

Marsz Żonkila 2014r.

W dniu 26 kwietnia 2014 roku Kętrzyńskie Towarzystwo „AMAZONKI” zorganizowało w Kętrzynie, już szósty raz „Marsz Żonkila”, który przebiegał pod hasłem: „PROFILAKTYKA TWOJĄ SZANSĄ – wygraj z rakiem”.  

Marsz Żonkila 2014r.

Marsz Żonkila 2014r.

Zbiórka uczestników odbyła się o godzinie 16 na parkingu przy Kompleksie Rekreacyjno –Sportowym „Kętrzynianka”, gdzie w ubiegłych latach zakładałyśmy nasze „Poletka Nadziei”. Posadzone w poprzednich latach żonkile były radosne i przypominały o swoim symbolicznym znaczeniu.
Cała kolumna przemaszerowała ulicą M. Skłodowskiej, okrążyła Rondo im. Kombatantów, następnie ulicą Wojska Polskiego, Sikorskiego, Plac Piłsudskiego i ulicą Kajki doszła do Amfiteatru..
Całość wyglądała efektownie, a klaksony i syreny z pojazdów uczestniczących dodawały uroku, piękna i atrakcyjności całej akcji.
Pięknie żonkile i żółte balony w dłoniach i na samochodach uczestników marszu dodały ogromnego blasku całości i ( jesteśmy przekonane) przywróciły nadzieję, że „rak to nie wyrok”.
Wśród licznie zgromadzonych i uczestniczących w marszu osób nie zabrakło naszego Pana burmistrza Krzysztofa Hećmana.
Jak zwykle towarzyszyły nam koleżanki z innych kół Amazonek takich jak: Węgorzewo, Giżycko, Olsztyn. W marszu naszym uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia RUBIN, którzy wcześniej dzielnie pomagali nam pompować balony.
Po raz pierwszy wsparli nas dzielnie uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami ze Szkoły Podstawowej w Kruszewu.
Ogromną atrakcją marszu był liczny udział korporacji taksówkowej EURO –TAXI. Dziękujemy im serdecznie za tak liczne i głośne wsparcie naszych działań.
Dużą sensację wzbudził również jadący w naszym marszu wóz strażacki. Dzieci towarzyszące kolumnie aż piszczały z radości słysząc buczenie syreny strażackiej czy też klaksonów samochodowych.
W Amfiteatrze, po ogólnym przywitaniu wszystkich gości i podziękowaniu za czynny udział w marszu rozpoczął się koncert. Jako pierwsza wystąpiła nasza lokalna drobniutka o jakże silnym i pięknym głosie Ola Jeznach. Następnie dali swój wspaniały koncert uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sątocznie. Występy zakończył duet NH Brava „Piosenkami z półki Gomułki” czyli słynnym przebojami z lat 50 i 60 XX wieku.
W czwartek przed naszym marszem, specjalnie na nasze zaproszenie w podstawionym krwiobusie oddało krew 41 osób, co stanowi 18,5 /osiemnaście i pół/ litra tego bezcennego daru. Dziękujemy krwiodawcom serdecznie.
Dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków w Olsztynie oraz Stowarzyszeniu Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza LAZARUS przebadało krew na poziom cukru 78 osób, ciśnienie krwi zmierzyło ponad 100 osób, tkankę tłuszczową zmierzyło ponad 60 osób.
Badania mammograficzne w podstawionym specjalnie w tym celu mammobusie wykonało 88 pań w tym ponad 30 pań bez specjalnych zaproszeń a zachęconych komunikatami z radia, telewizji i artykułów prasowych. Są to bardzo zachęcające wyniki i potwierdzające słuszność naszych akcji.
Całość została sfinansowana ze środków pozyskanych z funduszy grantowych:
Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz wsparciem finansowym: MTI Furninova Polska, KTBS Kętrzyn., Firmy Ubezpieczeniowej ERGO HESTIA w Kętrzynie oraz niezawodnego i zawsze dla nas przychylnego Kętrzyńskiego Centrum Kultury, jak również PGK „Komunalnik”, LOGOS Kętrzyn, „ZATORZE” Spółka Jawna z ul. Cukrowniczej w Kętrzynie, „Market na Górce”.
  

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Danuta Łozowska

Forum

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...