Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-07-06 20:29:44

Powrót miesiączki w trakcie przyjmowania Lucrinu

Jestem po mastektomii piersi prawej wraz z węzłami. Guz G3, hormonozależny: 100 % ER, 5 % PGR, Her ujemny. Mam 30 lat. Przeszłam chemioterapię 8 cykli, podczas której miesiączkowałam regularnie i obficie. Od marca jestem na Nolvadexie i Lucrin Depot 11,25 mg. Miesiączka się zatrzymała. 12 czerwca dostałam drugi zastrzyk z Lucrinu, a dziś obudził mnie ból jajników i okres.
Czy to normalne? Onkolog prowadząca stwierdziła, że takie plamienia mogą się zdarzyć na początku. Jednak to nie jest plamienie tylko okres. Może nie jakiś obfity, ale jest. Co w tej sytuacji?
 

 

Odpowiedź:

 

Przede wszystkim Lucrin Depot nie jest optymalnym lekiem w przypadku miesiączkujących kobiet. Należy zminić lek na Zoladex 3.6 mg sc co 28 dni. Oczywiście można także rozważyć usunięcie jajników o ile nie planuje Pani ciąży. Należy także skonsultować się w poradni genetycznej pod kątem nosicielstwa mutacji BRCA1 lub BRCA2.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również