Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-07-11 10:00:00

Wycieczka Tomaszowskich Amazonek

 W dniach 16-18 maja uczestniczyłyśmy w tradycyjnej corocznej wycieczce pod hasłem „Zwiedzamy stolice naszych sąsiadów z Unii Europejskiej”. Tym razem głównym celem był Berlin ale po drodze odwiedziłyśmy też inne miasta w Polsce i Niemczech.

Wycieczka Tomaszowskich Amazonek

Wycieczka Tomaszowskich Amazonek

 W pierwszym dniu zwiedziłyśmy słynny Pałac w Kórniku-siedzibę Działyńskich i Zamoyskich  , którą  ostatni z rodu hrabiów  przekazał w darze Narodowi Polskiemu.

Przepiękny ogród pałacowy-obecnie arboretum-było dopełnieniem estetycznych wrażeń tego dnia wycieczki. Długiemu spacerowi po parku sprzyjała  piękna pogoda   a ciekawostki opowiadane przez przewodniczkę wzbogaciły naszą wiedzę o drzewach i krzewach kwiatowych , które każda z nas chciałaby mieć w swoim ogrodzie.

Dzień ten zakończony został zakwaterowaniem w hotelu w Słubicach – mieście na przejściu granicznym z Niemcami , a także ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i śpiewem na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w którym zamieszkałyśmy.

17 maja z samego rana – udałyśmy się w kierunku Berlina.

Przewodnik- Ireneusz Gorzelanny pokazał nam najciekawsze miejsca stolicy.

Alekxanderplatz z wyspą  przepięknych obiektów muzealnych ,w tym Katedrę Berlińską ze szczytu  której , mogłyśmy podziwiać panoramę miasta ,  słynną Bramę Brandenburską , gmach Reichstagu ,siedzibę Kanclerz -Angeli Merkel i inne najważniejsze zabytki. Pełni wrażeń , zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do hotelu. I tego dnia mieliśmy słoneczną , piękną pogodę  ,sprzyjającą zwiedzaniu. Wspominam o pogodzie nieprzypadkowo ,bowiem w tych dniach w większości terenów Polski opady deszczu były intensywne.

Trzeci dzień wycieczki to zwiedzanie Frankfurtu nad Odrą – urokliwego miasta leżącego tuż za granicą.

Spacer piękną promenadą wzdłuż rzeki  , stara część miasta a następnie współczesna część –dostarczyły dużo wrażeń.

W drodze powrotnej do domu – przewodnik zorganizował ponadprogramowe atrakcje w zwiedzaniu Ziemii Lubuskiej. Miałyśmy okazję zwiedzić Ośno Lubuskie –miasteczko z cennymi średniowiecznymi zabytkami w tym kompletne mury obronne , baszty i kościół z XIII w.

Drugą niespodzianką było zwiedzanie kolejnej perełki regionu-Sulęcina a w nim promenady wzdłuż rzeki Pastomii i fontanny ufundowanej na rzecz wsółpracy polsko-niemieckich gmin .

Dodam jeszcze , że w drodze do Słubic obejrzałyśmy z bliska słynną kontrowersyjną budowlę –33-metrową figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie (budowa tego monumentu wzbudzała  nie tak dawno ożywioną dyskusję w mediach).

Jak co roku przywieźliśmy wiele wspomnień , wrażeń ,  a wszystko to , uwieczniłyśmy na zdjęciach z nowego aparatu . Zakupiłyśmy go  z pieniążków wygranych w konkursie portalu Amazonki .net za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy organizatorom i fundatorom konkursu i nagród.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek

Forum

 • myszka (offline)

   

  Avatar

  • Redakcja strony
  • Wspiera Amazonki.net

  2014-07-11 10:16:50
   

  Bardzo się cieszę, że wygrana została tak fajnie spożytkowana...bardzo ładne zdjęcia...no i oczywiście dziękujemy za relację

Poczytaj również

 • Avatar

  2019-12-06 16:13:10

  Fizjoterapia po leczeniu raka piersi

  W kwietniu 2017 miałam mastektomię prawostronną z powodu raka hormonozależnego (T1cN0M0, ER 90%, PR 75%, Her 2 -, Ki-67-...
 • Avatar

  2019-11-28 11:17:44

  Czy powinien być zastosowany Tamoxifen

  Mam 47 lat, jestem po operacji (mastektomia piersi lewej z jednoczasową rekonstrukcją - implant), rak przewodowy DCIS, nie...
 • Avatar

  2019-11-20 10:52:05

  Witamina D3 podczas chemioterapii

  Czy suplementacja witaminy D3 (Preventic D3) podczas chemioterapii (schemat AC) może zaszkodzić, czy można spokojnie...