Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-07-11 14:15:00

Do wód po zdrowie ciała i ducha

 Na sanatoryjnej mapie Polski, w Busku Zdroju pojawia się BRISTOL**** ART & SPA Sanatorium. Obecni właściciele, oddając do dyspozycji kuracjuszy, gości i miłośników sztuki wyjątkowe miejsce, przywracają blask słynnej willi z XIX w.


 Przeznaczone słońcu i wodzie. Tradycja wyjazdów kuracyjnych do wód znana była już w starożytnej Grecji, gdzie zakon eskulapów zakładał świątynie zdrowia czyli zakłady lecznicze usytuowane w pobliżu źródeł. W Polsce pierwsze wyjazdy do wód przypadają na wiek XII, choć dopiero w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku nastąpił największy rozwój kąpieli, hydroterapii i lecznictwa uzdrowiskowego. Leczenie zdrojowe odbywa się tylko w tych miejscach, które wyznaczyła sama natura. Takim wybranym miejscem jest Busko Zdrój, miasto słynące z leczniczych wód siarczkowych, które wzbogaca się o czterogwiazdkowy obiekt BRISTOL**** ART & SPA Sanatorium. To luksusowy hotel, gdzie tradycja i współczesność tworzą jedność, harmonię pomiędzy tradycyjnymi zabiegami wykorzystującymi naturalne bogactwo Buska Zdroju i wielowiekowe doświadczenie a najnowszymi technologiami w leczeniu. 

 

Sztuka leczenia z tradycją. W pobliżu głównej bramy Parku Zdrojowego stoi narożna, secesyjna willa z końca XIX w., którą wieńczy charakterystyczna kopuła zakończona iglicą.  Bristol**** ART & SPA Sanatorium to obiekt trwale związany z tradycjami leczniczymi, od niemal stu lat, od początku swego istnienia, identyfikowany jest z działalnością uzdrowiskową. Zaprojektowany z wyjątkową dbałością o szczegóły, zabytkowy, secesyjny hotel wraz ze swą nowoczesną częścią, w unikalny sposób łączy funkcje hotelowe i restauracyjne z balneologią i rekreacją. Rehabilitacja w Bristol****ART & SPA Sanatorium opiera się na indywidualnym i holistycznym traktowaniu Pacjenta i obejmuje swym zakresem leczenie narządu ruchu oraz schorzeń: ortopedycznych, neurologicznych, reumatologicznych, dermatologicznych, przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa oraz układu krążenia. Dla uzyskania jak najlepszych efektów leczniczych wykorzystuje się zabiegi balneologiczne, hydroterapię, masaż, fizykoterapię, termoterapię a przede wszystkim wybrane metody kinezyterapeutyczne. Bristol posiada unikalną w Polsce bieżnię antygrawitacyjną ALTER-G. Dzięki technologii opracowanej przez NASA rehabilitacja i trening  wszystkich stawów kończyn dolnych odbywa się bezboleśnie. Zdrowie traktujemy holistycznie, dlatego stwarzamy idealne warunki do odzyskania sprawności 

fizycznej, ale też równowagi psychicznej; od trafnej diagnozy, po skuteczną rehabilitację i relaksację – mówi Dorota Tworek, spiritus movens przedsięwzięcia. 

 

Hotel i Medical SPA. Bristol****ART & SPA Sanatorium to również wymarzone miejsce dla miłośników wypoczynku w komfortowych warunkach. Hotel oddaje do dyspozycji gości 42 gabinety zabiegowe z nowoczesnym sprzętem do rehabilitacji i odnowy biologicznej, jeden z nielicznych w Polsce basenów rehabilitacyjnych oczyszczany nanosrebrem, 4 rodzaje saun, stylową kawiarnię, salon kominkowy z biblioteką, parking podziemny zaś w okresie letnim obiekt powiększa swą gościnną przestrzeń o taras na dachu w nowoczesnej części budynku. To jedyny tego typu obiekt w Polsce, gdzie powietrze w przestrzeni hotelowo restauracyjnej jest oczyszczane, nawilżane i jonizowane; dodatkowo pokoje w zabytkowej części mają możliwość uzdatniania powietrza według indywidualnych preferencji. Hotel posiada ponad 130 miejsc noclegowych. W Medical SPA goście skorzystają między innymi z zabiegów przeciwstarzeniowych, nawilżających, pielęgnacyjnych, pilingów, masaży jak i zajęć zapewniających regenerację ciała, ducha i umysłu. 

Odrobina sztuki

Secesyjny hotel wraz ze swą nowoczesną częścią tworzy doskonałą scenerię dla sztuki. To miejsce przyjazne dla miłośników malarstwa, rzeźby i muzyki. Wierzymy w uzdrawiającą moc sztuki, która jest naszą pasją oraz w to, że człowiek, który z nią obcuje sam czuje się lepiej i szybciej wraca do zdrowia – podkreśla Dorota Tworek. 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

BRISTOL**** ART & SPA Sanatorium

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...