Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-07-29 09:50:43

Ból żebra

Kontynuacja pytania "Interpretacja wyniku" z 26 kwietnia 2014 r.

 

W maju skończyłam radioterapię piersi prawej; 17 naświetleń. W rozpoznaniu był rak G3 in situ, bez przerzutów, węzeł wartownik czysty /3 węzły/. Boli mnie w boku i z tylu żebra, nie mogę spać na tej stronie, ból promienieje aż do środka piersi. Pani doktor pisała, że nie mam receptorów zrobionych. Byłam na kontroli i doktor prowadzący powiedział, że nie potrzebne są receptory! Dostałam skierowania na październik na mammografię, na listopad na usg i ponowną wizytę. Nie wiem czy ból jest wynikiem słońca?, prawej strony? , bo jednak coś robię? Nie wiem czy czekać do listopada, czy prywatnie sobie zrobić USG. Ja mieszkam w małym mieście i muszę jeździć 130 km i tak naprawdę nie stać mnie na to.
 

 

Odpowiedź:

 

Nie wiem, dlaczego nie oznaczono receptorów.
Nie rozumiem pytania o słońce. Sądzę, że poinformowano Panią przy okazji radioterapii, że słońca należy unikać, nie wystawiać na jego działanie zwłaszcza napromienionej skóry.
Co do bólu żeber, to najpewniej może Pani uzyskać od lekarza POZ skierowanie na prześwietlenie. Przyczyna bólu może też być przeciążenie, zła bielizna, odczyn popromienny. Warto o tym porozmawiać chociaż z lekarzem rodzinnym, skoro nie może Pani pojechać do onkologa.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również