Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-08-07 09:57:05

Interpretacja przypadku

W maju tego roku po badaniu mamograficznym otrzymałam wynik birards V, wykonano biopsję cienkoigłową, która potwierdziła nowotwór złośliwy 40x45x30 mm. Na początku czerwca otrzymałam pierwszą chemię (zlecono mi 4 chemie co 21 dni, a następnie 12 co tydzień). Tydzień po pierwszej chemii dostałam skierowanie na biopsję gruboigłową, wynik nie określił żadnych receptorów, materiał był nieczytelny. Mimo to otrzymałam kolejną dawkę chemii. Gdy przyszłam do kontroli lekarz powiedział, że wstrzymuje mi chemię ze względu na brak wyników określających rodzaj raka. Otrzymałam skierowanie na pobranie wycinka. Moja onkolog, która mnie prowadziła do tej pory powiedziała, że to niebezpieczne i dostałam od niej skierowanie na usunięcie całej piersi wraz z węzłami.
Sama już nie wiem co dla mnie lepsze, wydaje mi się, że wszystko jest nie tak od samego początku. Moja onkolog zwolniła się ze szpitala, w którym pracowała, otwiera ośrodek, nie będzie dostępna do października. Ja tyle czasu nie mam aby czekać. Wydaje mi się, że na złość jej decyzji zabierają mi chemię. Proszę o wskazówki co dalej powinnam robić.

 

Odpowiedź:

 

Sytuacja jest dość dziwna, ale faktycznie przed kwalifikacją do chemioterapii przedoperacyjnej, zwanej też neoadjuwantową, powinien być dostępny wynik badania histopatologicznego, a nie tylko PCI. Sądząc po zamieszczonych przez Panią informacjach guz nie jest bardzo duży i potencjalnie może byc wykonane leczenie operacyjne. Właściwie decyzja, co do tego czy decydować się na mastektomię, czy też wcześniej wziąć chemię i ewentualnie mieć wykonane leczenie oszczędzające pierś zależy od Pani. Jednak jeśli woli Pani tę drugą opcję radziłabym zdecydować się na pobranie wycinka w celu oznaczenia typu biologicznego nowotworu.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...