Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-08-11 20:37:20

Biegunki podczas chemioterapii

Kontynuacja pytania "Czy leczenie było właściwe" z 15 lipca 2014 r.

 

Pani doktor była uprzejma ocenić zastosowany wobec mnie schemat leczenia /zapytanie z 15.07.2014r. / tj.dexamethason 3 dni, docetaxel 120mg/1h i capecatapina 4000mg/d. Opinia - leczenie właściwe a zastosowany schemat jest rekomendowany jako skuteczny ale dość toksyczny. Te słowa bardzo mnie wzmocniły. Obecnie jestem w trakcie 2 cyklu -10 dzień Xelody i od 3 dni występują uciążliwe biegunki. Jak sobie radzić w tej sytuacji i czy są sposoby na opanowanie tego skutku ubocznego? Czy na tym etapie i w takiej sytuacji można kontynuować przyjmowanie Xelody, czy powinno się przerwać jej zażywanie? Kontakt z lekarzem i kolejny cykl dopiero 19.08.2014 r.

 

Odpowiedź:

 

Jeśli biegunki są uciążliwe (powyżej 6 stolców na dobę) to należy przerwać podawanie kapecytabiny na kilka dni (zwykle 4-5) do ustąpienia biegunek, względnie zmniejszenia ich częstotliwości do 2-3 na dobę. Koniecznie proszę powiedzieć o wystąpieniu tego objawu podczas kolejnej wizyty ze względu na konieczność zmniejszenia dawki kapecytabiny.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-04-22 09:55:22

    Tamoxifen a kozieradka

    Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
  • Avatar

    2022-04-10 11:48:00

    Aromek a Proursan

    Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...
  • Avatar

    2022-03-30 17:31:07

    Zabiegi po leczeniu raka piersi

    Jestem rok po operacji oszczędzającej i usunięciu 3 węzłów chłonnych. Po leczeniu neoadiuwantowym stwierdzona...