Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-08-26 09:40:53

Czerwone plamy na dekolcie

Siostra jest po obustronnej mastektomii (leczy się 3 lata - najpierw 1 pierś, chemioterapia, radioterapia, herceptyna; za pól roku druga pierś, chemioterapia, radioterapia, teraz hormony "ETRUZIL" Od miesiąca na całym dekolcie wystąpiły plamy czerwone, wybroczyny, zaognione aż wydaje się, że to się zapali. Lekarz onkolog odesłał do dermatologa, a ten rozkłada ręce bo nie wie co to jest. Coraz nowe maści zapisuje, leki i na różę i na uczulenie. Ale twierdzi że to nie jest róża. Nic nie pomaga. Żeby choć zostało to zdiagnozowane
 

 

Odpowiedź:

 

Nie da się drogą korespondencyjną rozwiązać problemu. Jedyna rzecz, którą można zrobić to sprawdzić, czy odstawienie na krótki czas Etruzilu przyniesie poprawę. To oznaczałoby, że mamy do czynienia z alergią na lek.
Drugie wyjście - konsultacja u innego dermatologa. Może potrzebne będzie pobranie wycinka ze zmiany skórnej, żeby postawić właściwe rozpoznanie.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-06-30 17:46:14

    Badania kliniczne

    Rozpoznanie: Wieloogniskowy nowotwór złośliwy piersi lewej cT3 c N3a st. IIIC, podtyp luminalny, HER- 2...
  • Avatar

    2022-06-16 09:04:47

    Jakie powinno być zastosowane leczenie

    Moje rozpoznanie to: rak NST, G3, lum-B Her2 (-) KI6790%, cT2N1M0. Wstępnie zakwalifikowano do leczenia neoadiuwantowego...
  • Avatar

    2022-06-13 10:35:16

    Obrzęk twarzy

    Jestem po mastektomii. Mój problem polega na obrzęku twarzy, od ponad 2 miesięcy mam opuchniętą twarz. Na początku...