Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-09-01 09:10:16

Czy wymieniać ekspander na implant

Mastektomię lewostronną przeprowadzoną miałam w roku 2010 w lutym. W tym roku dokładnie w maju po czterech przeszczepach /fangraftingach/ własnego tłuszczu mam wszyty ekspander - Siltex Contour Profile Spectrum. Mam w związku z tym pytanie. Oczywiście decyzję podejmę sama, ale chcę poznać opinię specjalisty. To dla mnie bardzo ważne. Jestem bardzo zadowolona z efektu, który teraz jest i najchętniej bym nic już z tą piersią nie robiła jedynie poprawiła tą zdrową, powiększyła nieco. Mam tylko jedną bliznę w miejscu gdzie była stara blizna po mastektomii. Pierś jest nieco większa i to mnie też satysfakcjonuje. Dlatego te wszystkie plusy nasuwają moje pytanie. Czy mogę zostawić ten ekspander i nie wymieniać go teraz na silikon? Intuicja podpowiada mi, że nie powinnam się spieszyć. Może za kilka lat. Chciałabym też w przyszłości poprawić wygląd zdrowej piersi może wszczepiając silikon. Lekarz odwiódł mnie od pomysłu podnoszenia jej, ponieważ nie opada tak bardzo, ale w przyszłości być może trzeba będzie coś zrobić aby wyglądała lepiej.

Co Pan Doktor myśli o tym? Czy muszę wymieniać ekspander, czy mogę z nim żyć kilka lat, być może do końca? Nie chcę też dodatkowych blizn.
Jestem zdania: skoro rak zrobił z mojego życia piekło, dlaczego nie mam dać sobie szansy na poprawienie swojej urody i być bardziej zadowoloną z siebie kobietą, niż byłam przed mastektomią. Oczywiście nic za wszelka cenę, dlatego pytam o opinię.

 

Odpowiedź:

 

Wymiana ekspandera na implant stały może być dokonana z cięcia poamputacyjnego i nie musi być wykonywana w chwili obecnej.
Gdy zdecyduje się Pani w przyszłości na podjęcie kroków, o których Pani mówi, należy zgłosić się na konsultację do specjalisty w celu omówienia szczegółów.

Ważne jest, aby zachować pełną dokumentację medyczną, głównie dotyczącą ekspandera (rodzaj/wielkość/objętość).

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...