Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-09-18 08:37:53

Jakie są rokowania

Moja mama przeszła operację mastektomii tydzień temu w centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Guz wielkości 2,5 cm. Zbadane węzły 20, zajętych 18 z nich. Mama ma 64 lata. Receptory hormonalne dodatnie, czekamy ma wynik HER z Warszawy bo w Lublinie 2 razy wychodził "na granicy". Rak zrazikowy. Wiedzę czerpię z karty informacyjnej z badania histopatologicznego, którą dzisiaj odebrałyśmy. O czym świadczy duża (?) ilość "chorych" węzłów chłonnych? Czy to prawda, że dodatni wynik badania HER-u to gorsze rokowanie na wyleczenie? Czy dieta bezglutenowa, oparta na super zdrowych ekologicznych produktach rzeczywiście ma znaczenie dla walki z nowotworem i czy jest dobrym przygotowaniem do dalszej terapii? Czy moja mama wyzdrowieje?

 

Odpowiedź:

 

Przerzuty do licznych węzłów chłonnych pachowych świadczą o wyższym zaawansowaniu raka, co pogarsza rokowania. W raku zrazikowym dodatni wynik HER2 jest raczej rzadki, tak więc sądzę, że pewnie będzie negatywny.

Dieta nie ma znaczenia.

W chwili obecnej mama jest zdrowa, należy natomiast obawiać się nawrotu choroby (przerzuty odległe) z uwagi na stopień zaawansowania nowotworu.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również