Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-09-19 09:46:24

Miesiączka w czasie hormonoterapii

Mam 38 lat. Na początku kwietnia zaczęłam brać Tamoxifen, w czerwcu miałam pierwszy po chemioterapii okres, później pojawił się w lipcu, gdzie plamienia trwały ok. 2 tygodnie. Również w lipcu miałam robione kontrolne usg, które pokazało torbiele na jajnikach - 5cm i 3 cm oraz endometrium 11 mm. Wynik biopsji potwierdził, że są to skutki hormonoterapii. Lipcowa miesiączka była ostatnia do tej pory.
Moje pytanie brzmi, czy brak kolejnych miesiączek to skutek hormonoterapii, czy raczej wina endometrium?
Czy powinno mnie to niepokoić? Kontrolną wizytę u ginekologa-onkologa mam dopiero za ponad miesiąc.

 

Odpowiedź:

 

Brak miesiączki wynika z dysfunkcji jajników, do której doszło na skutek chemioterapii.

Dodatkowo wpływ na jajniki ma tamoksyfen, który często powoduje też torbiele jajaników.

Nie jest to niepokojące. Nie należy tekże wdrażać żadnego leczenia ginekologicznego.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-01-22 12:20:10

    Jakie powinno być zastosowane leczenie

    Rak, jak opisałam poniżej, różnił się nieco w wyniku biopsji i wyniku pooperacyjnym. Biopsja mammotomiczna...
  • Avatar

    2022-01-12 15:26:13

    Interpretacja przypadku

    Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
  • Avatar

    2022-01-12 15:22:42

    Interpretacja wyniku USG piersi

    Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...