Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-10-01 08:15:00

Marsz integracyjny Nordic Walking

 W dniu 25 września odbył się marsz integracyjny Nordic Walking organizowany przez Kępiński Klub „Amazonki”. Przewodnim hasłem tego marszu było „Razem walczymy z rakiem – rehabilitacja kępińskich amazonek”. Marsz był organizowany ze  środków pochodzących z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Marsz integracyjny Nordic Walking

Marsz integracyjny Nordic Walking

 W imieniu organizatora pragnę serdecznie podziękować tym, którzy bezinteresownie wsparli nasz projekt a mianowicie: Intermach Kępno, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Berska Ewa z Grębanina, Zakładom Mięsnym Maryniak z Rychtala, Piekarni Cukierni „U Kucharskiego” z Łęki Opatowskiej.Pragnę wspomnieć, że partnerami projektu było Starostwo Powiatowe w Kępnie, Tele-Sud, oraz Tygodnik Kępiński. Marsz ten zgromadził około stu uczestników. Rozpoczęcie i zakończenie realizowane było na boisku sportowym „Przemysław”. 

Wspaniałym rozpoczęciem była rozgrzewka poprowadzona w rytm muzyki przez Panią mgr Sylwię Bednarz uzupełniona przez fachowy instruktaż dotyczący Nordic Walking poprowadzona przez Panią dr Justynę Hanuszkiewicz wraz z zespołem z firmy FIZJOMED z Galewic. Trasa marszu to 5 kilometrów wiodła do Lipki i była przeplatana aktywnymi odpoczynkami połączonym z gimnastyką relaksacyjną. Wspólny marsz z tymi, którym nasz los nie jest obojętny był dla nas Amazonek doskonałą okazją do pokazania, że chcemy też coś bezinteresownie zrobić dla środowiska w którym żyjemy oraz tych, którzy nas wspierają. W tym miejscu chcę bardzo serdecznie podziękować nauczycielom oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie.

 Zakończenie marszu połączone było wspólnym grillowaniem. Podziękowania składane przez uczestników dają nam wiarę, że ta forma integracji znalazła poparcie i obliguje nas do organizacji kolejnych marszów integracyjnych Nordic Walking. Jeszcze raz serdecznie dziękuję tym, którzy osobiście aktywnie brali udział w naszym marszu integracyjnym. Pragnę zapewnić, że w przyszłym roku ponownie zorganizujemy taki marsz.

W imieniu Kępińskiego Klubu „Amazonki” jeszcze raz dziękuję wszystkim za udział i wsparcie naszej inicjatywy.

Danuta Szpakowska – prezes Zarządu Kępińskiego Klubu „Amazonki”

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Danuta Szpakowska

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
 • Avatar

  2022-04-10 11:48:00

  Aromek a Proursan

  Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...
 • Avatar

  2022-03-30 17:31:07

  Zabiegi po leczeniu raka piersi

  Jestem rok po operacji oszczędzającej i usunięciu 3 węzłów chłonnych. Po leczeniu neoadiuwantowym stwierdzona...