Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-10-07 08:00:00

XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi na Jasną Górę.

 4 X 2014r częstochowskie niebo promieniało słońcem. Tego dnia 9 tys. kobiet doświadczonych chorobą nowotworową piersi z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec, przybyły do domu Ukochanej Matki, by prosić o zdrowie, nadzieję i podziękować za kolejny rok życia.

 Białe róże uniesione ku niebu i wypływający z każdego amazońskiego serca hymn, rozpoczął Mszę św. koncelebrowaną przez ks. biskupa Antoniego Długosza. W swojej homilii ks. biskup zwrócił się do nas kobiet zmagających się z doświadczeniem choroby o miłość do życia. Jednak nie tego, które jest obecnie lansowane i w którym kobieta traci swoją godność. Przytoczył również tekst piosenki E.Geppert  " Kocham cię życie", jakże bliski naszemu sercu.

Krysia Wechmann w imieniu amazonek odczytała Akt Zawierzenia Matce Boskiej. W naszej modlitwie nie zapomniałyśmy o koleżankach, które nie mogły być z nami i o Tych , które już odeszły. Amazonka jest jak kwiat, który unosi się ku słońcu, dlatego w przyszłym roku, każda z nas będzie trzymała w dłoniach słonecznik. Prośbę tą poparł ks. bp. Długosz , który sam ma doświadczenie z chorobą nowotworową. Przeszło godzinę wspólnej Eucharystii zakończyły podziękowania i modlitwa Anioł Pański. Z sercami wypełnionymi nadzieją opuściliśmy Jasnogórskie błonia.

Corocznie pod pomnikiem kard.Wyszyńskiego, wypatrzeć można było sporą grupę rozradowanych kobiet. To użytkowniczki naszego cudownego forum amazonki.net. Radości ze spotkania nie było końca, wiele z nas zobaczyło się po raz pierwszy.  Mimo, że widziałyśmy się tylko przez chwilę, wydarzenie to pozostanie na zawsze w naszej pamięci, a wspólne fotografie będą tego dowodem. Kochane siostry od piersi, to był cudowny dzień wypełniony wiarą, miłością i nadzieją. Do zobaczenia za rok!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Dziękujemy Częstochowska Pani za Twą miłość i opiekę nad nami.  

 Za Twe dobre matczyne serce białe róże składamy w podzięce.

Za rok znowu Cię odwiedzimy przed ołtarzem Ci hołd złożymy.

I prosić będziemy Ciebie ,byś była z nami w potrzebie.

Obiecują Ci to Amazonki, nasza kochana Mateńko,

bo gdzie jak nie w Twoim sercu będzie nam tak ciepluteńko.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

ewka36

Forum

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...