Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-10-20 09:59:11

Interpretacja wyników

Proszę o opinię w sprawie mojej mamy.
Badanie mammograficzne brzmi następująco: Gruczoły piersiowe o o budowie mieszanej tłuszczowo-gruczołowej. W KGW piersi prawej asymetryczne zagęszczanie wym. 42x25 mm - konieczne badanie uzupełniające USG i biopsja. W prawym dole pachowym węzły chłonne o pogrubiałej warstwie korowej śr. do 18 mm. Pierś lewa bez podejrzanych zagęszczeń miąższu oraz podejrzanych skupisk mikrozwapnień.
Wynik badania USG piersi: W KGW piersi prawej, przy ścianie klatki piersiowej masa guzowata hypoechogenna o nierównych zarysach wym. 30x35 mm oraz kilka drobnych ognisk satelitarnych śr. 5 mm - w bezpośrednim sąsiedztwie masy guzowatej. Węzły chłonne w prawym dole pachowym śr. do 17 mm - podejrzane o meta. Pierś lewa bez zmian litych i torbieli.
Bardzo proszę o opinię, ponieważ lekarz onkolog mamy widząc wyniki stwierdził, że jest bardzo nieciekawie. Na biopsję trzeba czekać, a mama bliska załamana.

 

Odpowiedź:

 

Istotnie, wygląda "nieciekawie". Biopsję trzeba zrobić możliwie szybko (gruboigłową lub mammotomiczną z guza i cienkoigłową z węzła pachowego). Może trzeba poszukać innego ośrodka do zrobienia tych biopsji.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również