Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-10-25 11:28:41

Jakie dalsze leczenie

Kontynuacja pytania "Jakie dalsze leczenie" z 30 lipca 2014 r.

 

30 lipca dostałam od Pani odpowiedź na moje pytania, za co serdecznie dziękuję.
Chciałam napisać, że w związku z tymi zmianami na wątrobie moja lekarka prowadząca zleciła mi Paclitaxel - chemię tę otrzymuję raz w tygodniu. Jestem już po 10 wlewach. Po trzech miesiącach,czyli po dziewięciu wlewach zrobiono mi kontrolne badanie MRI i mój wynik nic a nic nie uległ zmianie czyli: W wątrobie mnogie ogniska o charakterze metastatycznym (łącznie kilkadziesiąt zmian), zmiana w seg. 6 - 13 mm (jak poprzednio), zmiana w seg.3 - 14 mm (jak poprzednio). Stan po cholecystektomii. Obraz dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy bez cech istotnej patologii. Torbiel 14 mm w nerce lewej. Powiększonych węzłów chłonnych w przestrzeni zaotrzewnowej nie uwidoczniono.
Proszę o krótką odpowiedz , czy jeśli zmiany nie pomniejszyły się (czy to za krótki okres leczenia?) to jest sens dalszego brania tej chemii, czy może to, że zmiany stanęły w miejscu to też skutek leczenia, czyli działanie tej chemii, tzn.,że ona działa? Nadmienię, że czuję się świetnie, wyniki mam super, jedynie mrowienie w stopach mi dokucza, ale i na to dostałam leki i jest po tygodniu ich brania znacznie lepiej.

 

Odpowiedź:

 

Chemioterapię stosujemy zwykle do progresji (pogorszenia) lub nieakceptowalnej toksyczności (uciążliwych lub niebezpiecznych działań ubocznych). Skoro w rezonansie widać stabilizację, a Pani czuje się dobrze to znaczy, że lek działa - bo zwolnił postęp choroby - a nie szkodzi w znaczący sposób. Moim zdaniem warto kontynuować tę terapię.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również