Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-11-04 09:32:15

Zmiana leku obniżającego poziom cholesterolu

Jestem trzy lata po mastektomii piersi T4N1M0. Biorę Etruzil. 3 tygodnie temu okazało się, że mam wysoki cholesterol: cholesterol całkowity - 7,22, HDL - 1,31, LDL - 5,55, TG - 1.9mmol/l. Zalecono mi brać Tulip, po którym żle się czułam. Teraz biorę Storvas CRT, ale też nie jest lepiej. Odkąd biorę te lekarstwa czuję gorycz w ustach, mam zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
Czy mogę zrezygnować z tych lekarstw i brać np. Betalip, Lipobon albo zioła /przetacznik i skrzyp polny/ a może siemię lniane. Czy nie będzie to kolidować z Etruzilem?

 

Odpowiedź:

 

Zmianę leku obniżającego poziom cholesterolu należy skonsultować ze swoim internistą. Dodatkowo konieczna jest zmian diety i wysiłek fizyczny (co najmniej 3 x w tygodniu 30 minut intensywnych ćwiczeń!).

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również