Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-11-08 09:49:54

Czy można stosować masaż podwodny i borowinę

W marcu tego roku miałam wykonaną operację oszczędzającą prawej piersi z procedurą węzła wartownika (usunięto dwa węzły). Następnie przeszłam 4 cykle chemioterapii, potem 17 radioterapii i 4 boosty z brachyterapii.
Ogólnie czuję się już dobrze, ale mam problem z narządem ruchu. W odcinku szyjnym kręgosłupa przepukliny centralne na poziomie C4-C5 i C6-C7 powodujące ograniczenie rezerwy płynowej rdzenia. Dehydratacja krążków L4-S1. Centralno-lewoboczna przepuklina spłycająca zachyłek boczny na poziomie L4-L5. Bulging L2-L3, centralna protruzja L5-S1 z modelowaniem worka oponowego. Do tego chondromalacja stawów kolanowych i bóle stawów krzyżowo-biodrowych. Po trzeciej chemii przez dwa miesiące zmagałam się z bólem prawej kończyny dolnej - począwszy od "korzonków", przez udo, staw kolanowy, łydkę i ścięgno Achillesa.
Korzystałam z aquawibronu, kroi na L-S i kinezyterapii - podwieszki, wyciąg, ćwiczenia metodą McKenziego. Postawiło mnie to na nogi, utrzymują się bóle stawów krzyżowo-biodrowych. Najbardziej bolą mnie kolana, aktualnie mam kroi na kolana, ćwiczenia na sali i ćwiczenia na basenie (skóra po radio pięknie wygojona, mój radioterapeuta zgodził się na basen). Z chęcią skorzystałabym z masażu podwodnego i borowiny na kolana - zawsze dobrze się po nich czułam, ale nie wiem,czy mogę?
 

 

Odpowiedź:

 

Myślę że w Pani przypadku zastosowanie tylko miejscowego masażu podwodnego i borowiny nie powinno być przeciwwskazane, zwłaszcza że miała już Pani zalecone przez lekarza ćwiczenia i krioterapie. Oczywiście zabiegi, które Pani wymieniła musi zapisać lekarz prowadzący i jego zdanie jest decydujące.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...