Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-12-02 10:12:20

Bóle nogi; przeziębienie - jak leczyć

Jestem w trakcie stosowania chemioterapii przedoperacyjnej, 19.11.14 r. miałam trzecią chemię. (Mój program nazywa się AT i podawana jest mi czerwona chemia, nie dostaję sterydów w postaci tabletek) Od razu po tej chemii zaczęła mi puchnąć prawa noga w kostce. Teraz się przeziębiłam, nie mam gorączki tylko katar i lekki kaszel, ale noga znowu puchnie (druga nie) i trochę boli. Z tą nogą miałam już kłopoty przed leczeniem, puchła po np. długim staniu lub chodzeniu cały dzień. Teraz nic takiego się nie dzieję, bo siedzę w domu i nigdzie nie wychodzę z powodu przeziębienia.
Jakie mogą być przyczyny tego puchnięcia nogi?
Czym powinnam leczyć przeziębienie? Niestety nie mam jak skonsultować się z lekarzem od chemii bo u mnie w przychodni strasznie długo się czeka, nie wiem czy internista mi w tym przypadku pomoże.
Czy moge jeść czosnek, miód i inne naturalne "antybiotyki"?

 

Odpowiedź:

 

Z chemioterapią, którą u Pani zastosowano wiąże się ryzyko obniżenia odporności i wystąpienia infekcji. Opis historii z nogą może sugerować zakrzepicę w naczyniach żylnych.
Ani kwestii leczenia przeziębienia, ani tym bardziej postępowania z obrzękniętą nogą nie da się rozstrzygnąć na forum internetowym. Powinna Pani w trybie pilnym trafić do swojego onkologa, a jeśli ośrodek onkologiczny jest daleko od Pani miejsca zamieszkania, to należy natychmiast zgłosić się do lekarza POZ, który oceni wskazania do dalszej diagnostyki.
Miód i czosnek może Pani jeść, ale nie może to być zamiast wizyty u lekarza!

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-01-12 15:26:13

  Interpretacja przypadku

  Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
 • Avatar

  2022-01-12 15:22:42

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...
 • Avatar

  2022-01-10 12:07:29

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Invasive breast carcinoma-invasine lobular carcinoma G2. Odczyny immunohistochemiczne w komórkach raka: E-kadheryna...