Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-12-02 10:12:20

Bóle nogi; przeziębienie - jak leczyć

Jestem w trakcie stosowania chemioterapii przedoperacyjnej, 19.11.14 r. miałam trzecią chemię. (Mój program nazywa się AT i podawana jest mi czerwona chemia, nie dostaję sterydów w postaci tabletek) Od razu po tej chemii zaczęła mi puchnąć prawa noga w kostce. Teraz się przeziębiłam, nie mam gorączki tylko katar i lekki kaszel, ale noga znowu puchnie (druga nie) i trochę boli. Z tą nogą miałam już kłopoty przed leczeniem, puchła po np. długim staniu lub chodzeniu cały dzień. Teraz nic takiego się nie dzieję, bo siedzę w domu i nigdzie nie wychodzę z powodu przeziębienia.
Jakie mogą być przyczyny tego puchnięcia nogi?
Czym powinnam leczyć przeziębienie? Niestety nie mam jak skonsultować się z lekarzem od chemii bo u mnie w przychodni strasznie długo się czeka, nie wiem czy internista mi w tym przypadku pomoże.
Czy moge jeść czosnek, miód i inne naturalne "antybiotyki"?

 

Odpowiedź:

 

Z chemioterapią, którą u Pani zastosowano wiąże się ryzyko obniżenia odporności i wystąpienia infekcji. Opis historii z nogą może sugerować zakrzepicę w naczyniach żylnych.
Ani kwestii leczenia przeziębienia, ani tym bardziej postępowania z obrzękniętą nogą nie da się rozstrzygnąć na forum internetowym. Powinna Pani w trybie pilnym trafić do swojego onkologa, a jeśli ośrodek onkologiczny jest daleko od Pani miejsca zamieszkania, to należy natychmiast zgłosić się do lekarza POZ, który oceni wskazania do dalszej diagnostyki.
Miód i czosnek może Pani jeść, ale nie może to być zamiast wizyty u lekarza!

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...