Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-12-05 11:02:27

Płyn w rekonstruowanej piersi

8 marca 2010 r. miałam rekonstrukcję piersi lewej płatem LD z ekspanderem Mentor w Warszawie u Pana Doktora. W czerwcu 2014 r. miałam wykonane badanie MR piersi. W opisie napisano: Torebki protezy szczelne. Tkanka gruczołowa po stronie lewej usunięta. Niewielka ilość płynu widoczna jest przy dolnym i przy środkowym zarysie torebki protezy lewej. Skóra, tkanka podskórna wokół protez bez cech patologicznych wzmocnienia kontrastowego. Węzły chłonne prawe niepowiększone, po stronie lewej usunięte.
Dodam, że 27.10.2010 r. powiększyłam również pierś prawą. W piersi prawej mam zmianę, która jest kontrolowana i w opisie MR pisze: Stan po wszczepieniu implantów obustronnie. W piersi prawej tkanka gruczołowa bez zmian ogniskowych w sekwencjach morfologicznych oraz ognisk nieprawidłowego wzmocnienia po dożylnym podaniu kontrastu. W badaniu nie stwierdza się radiologicznych cech wznowy procesu npl. BI-RADS 2.
Moje pytania do Pana brzmią:
Co może być przyczyną pojawienia się płynu w piersi lewej mimo szczelności protezy? Dodam, że nie mam wyciągniętej tzw. stacyjki (nie wiem jek się to fachowo nazywa) do dopiełniania ekspandera roztworem soli fizjologicznej. W poprzednim badaniu MR rok wcześniej brak informacji o płynie.
I pytanie drugie. Chciałabym poddać się usunięciu zmiany w piersi prawej ale obawiam się uszkodzenia protezy. Czy powinnam się udać do chirurga plastyka czy może mi to usunąć chirurg, który amputował mi pierś w 2008 r.? Ta zmiana wydaję się być umiejscowiona tuż pod skórą.

 

Odpowiedź:

 

Przyczyną pojawienia się niewielkiej ilości płynu może być infekcja lub np. zwiększona aktywność fizyczna.
Co do usunięcia zmiany w piersi zdrowej - może zgłosić się Pani do chirurga, który wykonał zabieg usunięcia piersi.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-01-12 15:26:13

  Interpretacja przypadku

  Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
 • Avatar

  2022-01-12 15:22:42

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...
 • Avatar

  2022-01-10 12:07:29

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Invasive breast carcinoma-invasine lobular carcinoma G2. Odczyny immunohistochemiczne w komórkach raka: E-kadheryna...