Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-12-08 11:49:48

Bóle kręgosłupa

Kontynuacja pytania "Rozbieżności w wynikach histopatologicznych" z 6 grudnia 2014 r.

 

Pani Doktor, bardzo dziękuję za odpowiedź w sprawie receptorów. Chciałabym się tylko jeszcze dopytać odnośnie kręgosłupowych dolegliwości. Problem pojawił się po dźwignięciu ciężkiego materaca. Zabolało mnie lewe żebro. Ból był silny, ale reagował na tabletki i maści . Po tygodniu ustąpił, ale pojawił się ból odcinka lędźwiowego promieniujący do obu pachwin i do lewej nogi. Potem pojawił się półpasiec w odcinku lędźwiowym. Wyleczyłam chorobę ale ból pozostaje (z różnym natężeniem). Ibuprom i inne leki pomagają, jednak żołądek już nie daje rady. Czasami pobolewają mnie żebra . Byłam u fizjoterapeutki przedwczoraj i nastawiła mi kręgi w odcinku piersiowym, ból żeber zelżał, natomiast kłujący ból w pośladku i w udzie pozostał. Wszystko wskazuje na rwę kulszową, ale ona również może być spowodowana przerzutami. Onkolog jednak podczas trzech ostatnich wizyt nie chciał zlecić ani TK ani rezonansu. Dostałam tylko skierowanie na rtg. Nic nie wykazało. Onkolog kazał mi się cieszyć, ale ja nie potrafię. Wczoraj znowuż byłam w poradni onkologicznej, tym razem dostałam skierowanie na scyntygrafię. Chciałam się zarejestrować, aparat popsuty. Tak więc jestem w kropce. Jutro idę do neurologa może on da na rezonans, a póki co muszę żyć z bólem. W nocy mnie nie boli jak siedzę i chodzę po domu to tylko delikatny dyskomfort, natomiast normalny chód, spacer, szybszy krok powoduje kłujące bóle w odcinku lędźwiowym, po zewnętrznej stronie pośladka, kości udowej i łydki. Ulgę dają ćwiczenia rozciągające i delikatne masaże.
I w związku z tym moje pytanie: Czy mogę chociaż zabiegi masażu klasycznego? Czy w razie przerzutów mogą mi one zaszkodzić? Muszę jakoś przetrwać okres do postawienia prawidłowej diagnozy.

 

Odpowiedź:

 

Z jakimikolwiek zabiegami należy wstrzymać się do wyniku scyntygramu! Scyntygram daje obraz szerszy, niż TK i rezonans. Te badania robi się przy podejrzeniu przerzutów w obszarach wskazanych przez scyntygram. Skierowanie na scyntygram jest ważne w całej Polsce, więc nie musi Pani czuć się przywiązana do jednego zepsutego aparatu.
Oczywiście, gdyby neurolog skierował Panią na rezonans, to wyjaśniłaby się najpewniej przyczyna rwy kulszowej. Chociaż jeśli przyczyną bólu jest przetrwała po półpaścu neuralgia, to rezonans tego nie pokaże.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...