Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-12-11 10:23:57

Jakie dalsze leczenie

Wykryłam guzek piersi lewej, zrobiono biopsje, która nic złego nie wykazała jednak zdecydowałam to usunąć. Wynik histopatologiczny odebrałam w 2. miesiącu ciąży: Carcimona tabulare infiltrativum mammae partim intraductale typus non comedo ot comedo carcinoma mammae Bloom I G-I . MBR-I. Max 6 mm. pT1b. Komponent typu CDIS występuje w formie skupionej i rozproszonej i stanowi około 50% ogólnej powierzchni przekroju guza. Microfoci carcinomatosi nonulli (carcinoma ductale in situ, adenosis, hyperplasia intraductalis) - to pierwszy wynik z 08.2007 r.
Potem czekałam do 4 mies. aż łożysko się ukształtuje, znowu operacja 19.11.2007 r. Usunięto pierś z węzłami. A wynik: Ca mamae sin T1N1MO, Mastectomia radicalis sin. Carcinoma tubulare infiltrativum partim carcinoma ducatale in situ comedo - et noncomedocarcinoma N.G.-2 G-1. Bloom 1.MBR-1. Max.diam 15 mm. pTc. Węzły chłonne dołu pachowego: tabulare metastaticum. Infiltratio carcinomatosa
capsulae et telae lipomatosae regionalis. Lymphangiosis carcinomatosa /3+,7-/ pN1bi. Receptory: ER - reakcja dodatnia (++) w ok.40% kom.neo. PGR - reakcja silnie dodatnia (+++) w ok. 70% kom.neo, HER2 - (1+).
Zastosowano leczenie w czasie ciąży: FEC - 6 cykli, po urodzeniu wróciłam na chemoterapię: Taxotere, DDP - 8 cykli. Potem zoladex /2 lata/ + tamoxifen /5lat/.
No i 2014 r. podczas badania kontrolnego Pani Doktor wyczuła zgrubienie na wężle obojczykowo szyjnym, zrobiono biopsję. Wyniku nie dostałam, ale określono że to przerzut z piersi bo podobny wynik. Następnie zrobiono TK klatki piersiowej i miednicy małej i dużej i nie wyszły zmiany, jedynie węzeł powiększony do płuc 7mm.
Wszystko się wlecze, czekam z tygodnia na tydzień, Pani doktor poszła na zwolnienie, po tygodniu znowu poszła na emeryturę, a mnie dalej zwlekają bo nie ma mnie kto przyjąć. Może za chwilę nie będzie po co?
Bardzo proszę o pomoc co dalej, jakie leczenie, a może gdzie udać się o pomoc?
Mam 41 lat i 6 letniego synka.

 

Odpowiedź:

 

Brakuje mi informacji o tym, czy było zrobione USG i/lub TK szyi i okolic nadobojczykowych, żeby ocenić, czy węzeł (guzek?) można usunąć i później napromienić okolicę szyjno-nadobojczykową. Jeśli udałoby się usunąć zmianę, to byłaby to także okazja do ponownego oznaczenia receptorów. To pomogłoby zaplanować dalsze postępowanie.
Siedmiomilimetrową zmianą w płucach można się na razie nie zajmować. Powinno się zaplanować kontrolne badanie TK za trzy miesiące.
Jeśli istotnie jest problem z dostępem do lekarza w Pani ośrodku onkologicznym, to można pomyśleć o konsultacji w innej placówce (nie wiem, gdzie Pani mieszka), ale to zawsze wiąże się z koniecznością przenoszenia dokumentacji, poszukiwania wyników badań ...
A może rozmowa z chirurgiem, który Panią operował?

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...