Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-01-08 14:09:08

Czy to choroba onkologiczna

Mam 50 lat. W lipcu spuchła mi lewa ręka. Lekarz rodzinny zauważył guzy nadobojczykowe. Po wstaniu rano te guzy są mało widoczne, w ciągu dnia się powiekszają. W listopadzie zaczeła mi drętwieć lewa strona brody w kierunku ucha. Badanie RTG klatki piersiowej nic nie wykazało, kręgosłupa odcinka szyjnego - niewielkie spłycenie lordozy szyjnej, drobna ofteofiloza krawędziowa trzonów kręgów C5, C6.
Podstawowe wyniki w normie, dwukrone robione USG szyi i piersi nic nie wykazało. Mammografia z sierpnia 2014 nic nie wykazała. Lekarz neurolog oraz kardiolog nic nie stwierdził. Po wizycie u chiruga naczyniowego zostało wygonane badanie ANGIO CT, które wykazało: żyły szyjne wewnętrzne, podobojczykowe, ramienno - głowe, ŻGG bez cech zakrzepicy. Asymetria w szerokości żył szyjnych wewnętrznych. Miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Aorta piersi nieposzerzona. Lekarz nie zalecił dalszego leczenia. W połowie grudnia zaczeło boleć mnie lewe kolano, jest lekko opuchnięte i ciepłe. Lekarz rodzinny nie proponuje żadnej dalszej diagnostki. Nie wiem do jakiego lekarza mam się dalej udać i jakie badania wykonać.
Proszę i poradę, lekarz rodzinny podejrzewał chorobę onkologiczną.

 

Odpowiedź:

 

Moim zdaniem powinna Pani sie udać na konsultację onkologiczną ewentualnie warto zrobić biopsję pod kontrolą USG zmian wyczuwalnych w nadobojczyku.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również