Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-02-05 08:51:52

Interpretacja przypadku

Kontynuacja pytania "Chemioterapia u osoby z chorobą serca" z 24 stycznia 2015 r.

 

Nurtuje nas pytanie zadane przez panią doktor tj. jakie były wskazania do zastosowania chemioterapii. Lekarz prowadzący powiedział, iż jest to bardzo złośliwa odmiana Her2 +++ i trzeba dać 4 chemie. Lekarz stwierdził, iż tak dziwnych wyników w swojej karierze nie widział i dlatego prosimy panią o interpretację wyników, które wyślę w załączniku. Nadmieniam, iż echo serca wyszło w normie i według kardiologa można podać chemię.

 

Odpowiedź:

 

Nowotwór opisany w badaniu mikroskopowym wymaga leczenia. Guz pT1b bez przerzutów w węzłach chłonnych nie kwalifikuje mamy do uzupełniającego leczenia Herceptyną, ponieważ NFZ finansuje terapię, jeśli guz był większy niż 1 cm, czyli pT1c.
Co do chemioterapii - to istotnie są wskazania, ale zastanowiłabym się, czy musi być podana adriamycyna, skoro są problemy kardiologiczne. Mimo obecnej korzystnej opinii kardiologa, pomyślałabym nieco asekuracyjnie o przyszłości. Bo gdyby mimo chemioterapii, radioterapii i hormonoterapii doszło kiedyś do nawrotu choroby, to na pewno nie stosując teraz adriamycyny, miałaby mama mniejsze ryzyko problemów kardiologicznych i tym samym otwartą drogę do leczenia herceptyną w przyszłości.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...