Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-02-17 09:58:52

Interpretacja przypadku cd.

Kontynuacja pytania "Interpretacja przypadku cd." z 12 lutego 2015 r.

 

W nawiązaniu do mojego poprzedniego pytania, chciałam dodać kilka zdań wyjaśnienia. Mastektomię wraz z biopsją węzła wartowniczego miałam w połowie grudnia 2014r. Wynik informujący o tym, że węzeł jest zajęty, dostałam po ok. 4 tygodniach. Pod koniec stycznia miałam limfodenektomię węzłów pachowych (I i II piętro - razem wycięto 12 węzłów). Podaję wynik i opis: Rozpoznanie patomorfologiczne: Matastases carcinomatosae lymphonodulorum (4/12) /w trzech z zajętych węzłów naciek obejmuje ich torebki, w jednym z jej przekroczeniem/ pN2a.
Nie bardzo wiem, czy zajęte są 3 czy 4 węzły chłonne. Wydaje mi się, że w trzech obejmuje ich torebki a w jednym przekracza wynik 4/12 - czy oznacza, że cztery na 12 są zajęte. Obecnie jestem po konsylium lekarskim. Wynik konsylium: agresywna chemioterapia, radioterapia, a później leczenie hormonoterapią - jeszcze nie wiem w/g jakiego schematu, ale w tym tygodniu mam badania dodatkowe w celu określenia szczegółów (powiedziano, że na pewno będzie to adriamycyna - echo serca - tez będę miała robione.
Czy taki tok postępowania jest słuszny? Chciałam zapytać również, czy słyszała Pani o suplemencie Biobran czy też obecna nazwa Bi.Bran lub BioBranu MGN-3 (szcegóły są na http://www.bibran.info/index.php. wraz z badaniami klinicznymi i bardzo obiecującymi rezultatami. Bardzo często stosowany przed i po operacjach czy też radio i chemioterapii z bardzo korzystnym działaniem. Biobran otrzymał nagrodę „I miejsce w kategorii suplement diety” podczas VII Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej "Hospicjum 2007" oraz V Ogólnopolskiego Forum Onkologii i Psychoonkologii w Toruniu. Co pani o tym sądzi? Chemioterapię rozpocznę najprawdopodobniej od 23 lutego 2015r.

 

Odpowiedź:

 

Cztery zajęte węzły chłonne, nawet gdyby torebki nie były zajęte, to jest wskazanie do chemioterapii. Zwykle adriamycyna i taksan. Napromienianie. Hormonoterapia.
Co do biobranu - nie mam własnych obserwacji, bo preparat jest drogi i mało chorych decyduje się na zakup. Prasę ma dobrą, ale nie wiem, czy jest niezbędny na każdym etapie leczenia.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
 • Avatar

  2022-04-10 11:48:00

  Aromek a Proursan

  Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...
 • Avatar

  2022-03-30 17:31:07

  Zabiegi po leczeniu raka piersi

  Jestem rok po operacji oszczędzającej i usunięciu 3 węzłów chłonnych. Po leczeniu neoadiuwantowym stwierdzona...