Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-02-18 10:16:51

Narośl na skórze

Moja mama miała wycinaną narośl na skórze pod pacha, którą miała kilka lat i w ciągu tych kilku lat była badana przez 3 onkologów. W maju 2014 roku podczas mamografii i usg piersi też ją lekarz oglądał i w końcu w styczniu mama zdecydowała się ją usunąć. Wczorajszy wynik zwalił nas z nóg. Rozpoznanie po łacinie tu cutis axillae sin - co to oznacza? Dalej opis: fragment skóry z rozlanym naciekiem raka. Utkanie nowotworowe widoczne jest w liniach ciecia, material w całosci objety rozproszonym naciekiem raka z wyodrębniającym się guzkiem na granicy skóry wlaściwej i tkanki podskórnej. Barwienie dodatkowe CKAE1/AE3 (+), ER (-), PGR (+ogniskowo), obraz mikroskopowy wraz z wynikiem barwień przemawia za rakiem zrazikowym piersi.
Co to za rak, czy na podstawie tego wyniku da się coś wiecej na ten temat powiedzieć? Jakie leczenie, rokowanie i czy że to na skorze pachy tzn. że to przerzut?

 

Odpowiedź:

 

Rak zrazikowy to nowotwór piersi. Teraz konieczna jest druga operacja, bo zmiana nie została wycięta w całości. Trzeba też wyciąć węzły wartownicze (węzeł wartowniczy), a wcześniej koniecznie USG, żeby mieć pewność, czy to pojedyncza zmiana, czy może przerzut do skóry. Użyte przez Panią określenie" narośl" mogłoby do tego pasować.
Na razie nie można ocenić rokowania.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...