Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-02-20 10:26:14

Ból i drętwienie ręki

Jestem po mastektomii piersi z rekonstrukcją. Od tego czasu minęło 3 lata. Od pół roku mam ogromny problem z bólem ręki i drętwieniem dwóch palców (kciuka i wskazującego). Nadmieniam, że węzły chłonne zostały usunięte. Jednocześnie narzekam na ból całego kręgosłupa, co uniemożliwia mi wykonywanie ćwiczeń. Pomimo to uczęszczałam na rehabilitację. Ostatnio Pani Doktor zaproponowała mi blokadę ręki u ortopedy. Czy jest to dobre rozwiązanie? U jakiego specjalisty mam szukać pomocy odnośnie bólu ręki i całego mojego schorzenia???

 

Odpowiedź:

 

Ja jako rehabilitant nie jestem zwolennikiem robienia w pierwszej kolejności blokad, jako panaceum na wszystkie schorzenia. Myślę, że w Pani wypadku problem z drętwieniem ręki ma swoje źródło albo w szyi albo w okolicach ramienia i pachy.
W pierwszej kolejności polecę wizytę u terapeuty manualnego, który zajmie się Pani szyją i oceni czy problem nie pochodzi z tej okolicy. Jeśli to nie jest powód problemu, to źródłem może być sama pacha i zabieg który Pani przeszła. Mogą w chwili obecnej tworzyć się w niej zrosty, co będzie wpływało na zaburzenie pracy nerwu. Można próbować zniwelować te objawy poprzez techniki Neurodynami (specjalne techniki ruchowe z zakresu terapii manualnej, nakierowane na problemy związane z nerwami).
W mojej ocenie, mimo pojawiających się bólów kręgosłupa, może i powinna Pani ćwiczyć, tylko po wizycie u terapeuty, powinny zostać dobrane ćwiczenia w taki sposób i w takiej ilości, która nie będzie nasilała objawów.
Jeśli taka droga nie przyniesie ulgi w problemie, wtedy dopiero rozważałbym zastosowanie blokady u ortopedy.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...