Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-02-20 10:26:14

Ból i drętwienie ręki

Jestem po mastektomii piersi z rekonstrukcją. Od tego czasu minęło 3 lata. Od pół roku mam ogromny problem z bólem ręki i drętwieniem dwóch palców (kciuka i wskazującego). Nadmieniam, że węzły chłonne zostały usunięte. Jednocześnie narzekam na ból całego kręgosłupa, co uniemożliwia mi wykonywanie ćwiczeń. Pomimo to uczęszczałam na rehabilitację. Ostatnio Pani Doktor zaproponowała mi blokadę ręki u ortopedy. Czy jest to dobre rozwiązanie? U jakiego specjalisty mam szukać pomocy odnośnie bólu ręki i całego mojego schorzenia???

 

Odpowiedź:

 

Ja jako rehabilitant nie jestem zwolennikiem robienia w pierwszej kolejności blokad, jako panaceum na wszystkie schorzenia. Myślę, że w Pani wypadku problem z drętwieniem ręki ma swoje źródło albo w szyi albo w okolicach ramienia i pachy.
W pierwszej kolejności polecę wizytę u terapeuty manualnego, który zajmie się Pani szyją i oceni czy problem nie pochodzi z tej okolicy. Jeśli to nie jest powód problemu, to źródłem może być sama pacha i zabieg który Pani przeszła. Mogą w chwili obecnej tworzyć się w niej zrosty, co będzie wpływało na zaburzenie pracy nerwu. Można próbować zniwelować te objawy poprzez techniki Neurodynami (specjalne techniki ruchowe z zakresu terapii manualnej, nakierowane na problemy związane z nerwami).
W mojej ocenie, mimo pojawiających się bólów kręgosłupa, może i powinna Pani ćwiczyć, tylko po wizycie u terapeuty, powinny zostać dobrane ćwiczenia w taki sposób i w takiej ilości, która nie będzie nasilała objawów.
Jeśli taka droga nie przyniesie ulgi w problemie, wtedy dopiero rozważałbym zastosowanie blokady u ortopedy.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2021-02-27 13:16:37

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Proszę o interpretację wyniku badania usg.: "W badaniu usg piersi w trakcie laktacji o budowie gruczołowej. Przewody...
 • Avatar

  2021-02-15 11:34:20

  Szczepienie przeciw COVID - cd.

  Kontynuacja pytania "Szczepienie przeciw COVID " z 8 lutego 2012 r.   Czy 16 dnia po mastektomii...
 • Avatar

  2021-02-12 12:34:07

  Jakie powinnam zrobić badania

  Obszar lito - torbielowaty o zatartych rysach z mikrozwapnieniami. Birads 4B, guz ma 7 cm. Po mammografii i USG zlecono...