Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-02-26 11:04:56

Przerzuty raka piersi do wątroby i móżdżku

Moja mama (lat 46) ma raka piersi wykrytego w 2010 r. Wtedy przeszła mastektomię chorej piersi wraz z węzłami chłonnymi. Przeszła chemioterapię, hormonoterapię i radioterapię. Po roku od operacji piersi ukazały się liczne przerzuty do kości. Wtedy zastosowano leczenie pamifosem, faslodeksem, afinitorem, później kwasem zolendronowym i xelodą. Xelodę wycofano ze względu braku jakiejkolwiek poprawy oraz nastąpienia przerzutów do móżdżku i wątroby.
Chciałam tylko zapytać korzystając z Pani Doktor doświadczenia co dalej? Wiem jedynie tyle, że musimy udać się do radioterapeuty i tam mama będzie mieć naświetlaną głowę. Czy w takim stanie gdzie przerzuty są już liczne możemy liczyć na rok życia mojej mamy, bo pewnie o więcej nie ma co pytać. Po prostu chciałabym poznać możliwe "scenariusze", żeby móc przygotować zarówno do tego siebie jak i mamę.
Proszę o zrozumienie, wiem że każdy organizm jest inny, i nie oczekuje odpowiedzi typu "miesiąc i do dołka" tylko takiej bardziej oszacowanej.
 

 

Odpowiedź:

 

Ustalenie rokownia u pacjentki, która ma liczne przerzuty w tym do mózgu, jest bardzo trudne i zależne od bardzo wielu czynników. Na ogół takie pacjentki żyją od 3 do 24 m-cy.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również