Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-03-05 07:57:22

Rekonstrukcja piersi metodą brava + przeszczep tłuszczu + komórki macierzyste.

Witam, jestem 12 lat po mastektomii, chemioterapii i po pięcioletniej kuracji tamoxifenem. Chciałabym zrobić rekonstrukcję piersi metodą brava + przeszczep tłuszczu + komórki macierzyste.
- Czy zakup Brava od pacjentki, która używała jej tylko raz, ponieważ zrezygnowała z tej metody i używanie jej przed konsultacją z lekarzem jest dobrym pomysłem?
- Mam dobrą skórę, nie miałam radioterapii. Czy są jakieś przeciwwskazania?
- Według opisów na stronie mojabrava.pl polepsza ona ukrwienie, więc nawet jak nie zakwalifikuję się do tej metody to nie zaszkodzi polepszyć ukrwienia i rozciągnąć skórę do innej metody?
- Czy stosuje się przeszczep tłuszczu przy rekonstrukcji bez komórek macierzystych, czy obecnie robi się to zawsze razem z urządzeniem celurion 800?
- Czy można powiedzieć, że przeszczep komórek macierzystych ma dobroczynne działanie na pachę po usunięciu węzłów chłonnych? Chodzi mi o czucie i chłonkę która ma utrudniony przepływ? Nie uwzględniając oczywiście możliwości wznowy. Mam nadzieję, że po 12 latach jest małe prawdopodobieństwo.

 

Odpowiedź:

 

Pozwolę sobie odnieść się do Pani kolejnych pytań:
- W przypadku odkupienia systemu od innej pacjentki, proszę upewnić się że będzie on na pewno pasował do Pani piersi. Najlepiej w takiej sytuacji skontaktować się z konsultantką BRAVA/producentem etc., co powinno rozwiać wątpliwości i poszerzyć wiedzę nt. stosowania systemu
- Nie ma przeciwwskazań
- Tak, można stosować system w takiej sytuacji
- Nie zawsze wzbogaca się tłuszcz dodatkowymi komórkami macierzystymi podczas przeszczepu, ale można to wykonać, co zwiększa przeżywalność transferowanej tkanki tłuszczowej
- Nie ma wpływu


poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również