Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-03-05 08:00:50

Rekonstrukcja piersi metodą przeszczepu własnego

Kiedy możliwa będzie w moim przypadku rekonstrukcja piersi metodą przeszczepu własnego? Chciałabym wykonać rekonstrukcje lewej piersi, która podlegała radioterapii w 1998 r. Obecnie przeszłam mastektomię lewej piersi i operację oszczędzającą prawej . Kończę chemię w cyklu 4 serie AT i od 23 marca 2015 r. przejdę radioterapię prawej piersi.
Czy możliwe jest wykonanie takiej operacji w ośrodku AM w Warszawie przez Pana i w jaki sposób można ewentualnie zapisać się na taką operację? Po zakończeniu rekonstrukcji chciałabym dokonać plastyki prawej , ale ten zabieg zapewne wykonać należy prywatnie? Czy możliwe jest odtworzenie brodawki lewej piersi z pobrania częściowo brodawki prawej piersi, która przejdzie naświetlenia, ewentualnie przy wykonywaniu plastyki piersi prawej? Kiedy zabieg plastyki piersi prawej byłby u mnie możliwy do wykonania?

 

Odpowiedź:

 

Odnośnie lewej piersi - aktualnie pracuję wyłącznie prywatnie i nie współpracuję z NFZ, stąd też refundacja wykonywanych przeze mnie zabiegów niestety nie jest możliwa.
Jeśli chodzi o pierś prawą - w tkankach naświetlanych jakiekolwiek działania można rozpoczynać nie wcześniej niż rok po zakończeniu naświetlania. Szczegóły tego zabiegu - możliwości operacyjne omówić można jednak dopiero podczas osobistej konsultacji. Na odległość, bez zobaczenia okolicy kwalifikowanej do operacji, trudno jest mi udzielać wiążących informacji.


poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-01-12 15:26:13

  Interpretacja przypadku

  Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
 • Avatar

  2022-01-12 15:22:42

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...
 • Avatar

  2022-01-10 12:07:29

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Invasive breast carcinoma-invasine lobular carcinoma G2. Odczyny immunohistochemiczne w komórkach raka: E-kadheryna...