Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-03-05 08:00:50

Rekonstrukcja piersi metodą przeszczepu własnego

Kiedy możliwa będzie w moim przypadku rekonstrukcja piersi metodą przeszczepu własnego? Chciałabym wykonać rekonstrukcje lewej piersi, która podlegała radioterapii w 1998 r. Obecnie przeszłam mastektomię lewej piersi i operację oszczędzającą prawej . Kończę chemię w cyklu 4 serie AT i od 23 marca 2015 r. przejdę radioterapię prawej piersi.
Czy możliwe jest wykonanie takiej operacji w ośrodku AM w Warszawie przez Pana i w jaki sposób można ewentualnie zapisać się na taką operację? Po zakończeniu rekonstrukcji chciałabym dokonać plastyki prawej , ale ten zabieg zapewne wykonać należy prywatnie? Czy możliwe jest odtworzenie brodawki lewej piersi z pobrania częściowo brodawki prawej piersi, która przejdzie naświetlenia, ewentualnie przy wykonywaniu plastyki piersi prawej? Kiedy zabieg plastyki piersi prawej byłby u mnie możliwy do wykonania?

 

Odpowiedź:

 

Odnośnie lewej piersi - aktualnie pracuję wyłącznie prywatnie i nie współpracuję z NFZ, stąd też refundacja wykonywanych przeze mnie zabiegów niestety nie jest możliwa.
Jeśli chodzi o pierś prawą - w tkankach naświetlanych jakiekolwiek działania można rozpoczynać nie wcześniej niż rok po zakończeniu naświetlania. Szczegóły tego zabiegu - możliwości operacyjne omówić można jednak dopiero podczas osobistej konsultacji. Na odległość, bez zobaczenia okolicy kwalifikowanej do operacji, trudno jest mi udzielać wiążących informacji.


poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...