Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-03-07 17:20:35

Refundacja rekonstrukcji po operacji profilaktycznej

W wieku 28 lat zdiagnozowano u mnie raka piersi. Jestem po mastektomii prawostronnej i 4 kursach AC, obecnie w trakcie hormonoterapii. Jestem młodą mamą i chcę jak najdłużej cieszyć się macierzyństwem i żyć - po prostu. Nie mam mutacji genowej brca 1 / 2, ale ze względu na historię rodowodową stwierdzono zespół dziedzicznego raka piersi. Podjęłam decyzję o usunięciu drugiej piersi. Uważam, że jest to dla mnie najlepsze co mogę zrobić. Byłam u wielu lekarzy, cześć z nich podziela moje poglądy, jednak żaden z nich nie podejmie się profilaktycznej mastektomii ze względu na brak możliwości rozliczenia przez nfz...
Dlaczego nie mam prawa decydować o swoim zdrowiu, życiu? Jeśli nie mam pieniędzy na prywatną mastektomię jestem skazana na strach i badania profilaktyczne? Czy po odpłatnym usunięciu piersi mam chociaż prawo rekonstrukcji obydwu piersi w ramach nfz?

 

Odpowiedź:

 

Niestety, w katalogu świadczeń refundowanych nie ma profilaktycznego usunięcia zdrowej piersi, o które Pani pyta.
Wskazania do refundacji rekonstrukcji odjętej piersi są takie same jak do samego zabiegu jej odjęcia, tak więc analogicznie – nie ma możliwości refundacji rekonstrukcji piersi po profilaktycznej mastektomii.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również