Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-03-09 08:27:23

Powiększający się guz piersi

W październiku 2014 r. USG - brak nietypowych zmian w piersiach. Dokładnie 2 miesiące później grudzień 2014 r. USG - guz w piersi prawej o wielkości 68 x 34 mm. Wynik BAC - fibroadenoma. Wizyta u onkologa i ze względu na położenie, wielkość oraz szybkość wzrostu - podejrzenie guza liściastego. Kolejne USG - coraz większe podejrzenie guza liściastego. Lekarz dopatrzył się zmian charakterystycznych dla guza liściastego. Węzły chłonne czyste. BAG - Biopaty miąższu sutka ze zrazikami i przewodami z nabłonkiem bez cech atypii i rozrostu. W podścielisku włóknienie. Onkolog podejrzewa, że lekarz nie trafił w guza podczas biopsji... Ponowna BAG miesiąc później - Fragmenty tkanki gruczołu piersiowego z obecnością łagodnych zrazików z nasilonym obrzękiem tkanki śródzrazikowej lub jej zwłóknieniem. Utkania nowotworu nie stwierdzono.
Chirurg mówi, że jestem niezdiagnozowana. Rezonans niemożliwy ze względu na klaustrofobię :(Jak mam rozumieć wyniki BAG? Guz jest duży, powiększający się, unaczyniony. Pierś się powiększa, sieć naczyń krwionośnych coraz bardziej widoczna na piersi. Guz jest wyczuwalny już na prawie całej piersi. Co robić dalej, jak traktować wyniki BAG? Co jeszcze mogę zrobić? Jestem nosicielką genu CHEK2.

 

Odpowiedź:

 

Trzeba wykonać badanie pobranego wycinka z guza - diagnostyka guza liściastego na podstawie BAC jest często niemożliwa.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2020-03-23 16:06:35

  Odwołanie operacji z powodu pandemii

  Pierwszą mammografię miałam pod koniec listopada. Wyszły mikrozwapnienia. Dostałam skierowanie na biopsję gruboigłową pod...
 • Avatar

  2020-03-23 16:00:53

  Praca zawodowa podczas hormonoterapii a pandemia

  Przeszłam nowotwór piersi G3 w 2013 roku, w 2014 w lutym mastektomia radykalna z usunięciem węzłów. Węzły z...
 • Avatar

  2020-03-18 14:24:22

  Interpretacja przypadku

  Pani Doktor, mam 34 lata, USG piersi wykazało zmianę piersi prawej 18 mm BIRADS 3, w piersi lewej torbiele. Biopsja...