Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-03-10 10:34:41

Interpretacja przypadku cd.

Kontynuacja pytania "Interpretacja przypadku cd." z 20 lutego 2015 r.

 

Pani doktor, wczoraj przyjęłam I chemię w/g schematu AC. Razem będzie to 4xAC co 21 dni, a później 8x Paklitaksel co tydzień. Czytałam, że Paklitaksel podaje się jako chemioterapię uzupełniającą raka piersi: zalecana dawka paklitakselu wynosi 175 mg/m.pc. podawaną przez 3 godziny co 3 tygodnie w czterech cyklach, po zakończeniu leczenia antracykliną i cyklofosfamidem (AC). Czy nie będzie to zbyt często? Podpowiedziano również, że w celu ograniczenie kardiotoksycznego działania Adrimycyny na serce, powinnam stosować koenzym Q10 w dawkach 1 kapsułka 100g/dziennie. Czy mogę również stosować w czasie chemioterapii kroplówki z glukozy oraz elektrolity? Czy ten taksan można byłoby zastąpić epotilonem i jak w tym przypadku byłoby z finansowaniem leczenie? Poprzednio zamiast Adriamycyny próbowałam wynegocjować epirubicynę lub doksorubicynę liposomalną ale prowadzący lekarz pozostał przy doksorubicynie.

 

Odpowiedź:

 

Nie wiem kim Pani jest z zawodu i jak głęboka jest Pani wiedza na temat leków przeciwnowotworowych.
Ci, którzy zlecają chemioterapię wiedzą już od jakiegoś czasu, że korzystniej jest podać nawet 12 kursów paklitakselu co tydzień, zamiast czterech co trzy tygodnie, żeby uzyskać lepszy efekt terapeutyczny. I na pewno nikt nie podaje co tydzień dawki 175 mg/m pc.
Nie wiem z jakiego powodu miałaby Pani przyjmować kroplówki z glukozą i elektrolitami. Czy ma Pani problemy z przyjmowaniem płynów doustnie?
Nie słyszałam, żeby "epotilon" był zarejestrowany w leczeniu uzupełniającym raka piersi. A tym bardziej, żeby był finansowany. Może ktoś prowadzi badanie kliniczne, ale nie znam takiego ośrodka w Polsce.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...