Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-03-11 09:06:25

Dolegliwości w trakcie hormonoterapii

W 2011 r. w wieku 53 lat usunięto mi pierś lewą (rak inwazyjny) i zostałam poddana chemioterapii. Po jej zakończeniu zostały wykryte zmiany w prawej piersi (rak przedinwazyjny), co skutkowało częściowym usunięciem piersi oraz zostałam poddana w 2012 r. radioterapii. Po zakończonej radioterapii od listopada 2012 r. leczona jestem hormonalnie Atrozolem. Po rozpoczęciu leczenia zgłaszałam lekarzowi dolegliwości: bóle i zawroty głowy, sztywność i bóle stawów, otępienie, trudności w koncentracji, uderzenia gorąca, nasiliły się też bóle kręgosłupa, na co otrzymałam odpowiedź "przecież pije pani truciznę".
W związku z powyższym chciałabym się dowiedzieć, czy nasilenie się tych dolegliwości jest spowodowane przyjmowaniem Atrozolu i kiedy to ustąpi, czy po zakończeniu leczenia?
 

 

Odpowiedź:

 

W trakcie przyjmowania leków z grupy inhibitorów aromatazy (np. anastrozol) często pojawiają się bóle kostne i trudności w koncentracji. Jeśli dolegliwości są bardzo nasilone można zmienić lek na tamoxifen lub inny lek z grupy inhibitorów aromatazy - letrozol, czasem dolegliwości po takiej zmianie zmniejszają się lub ustępują.

Po zakończeniu leczenia na ogół wszystkie dolegliwości ustępują.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również