Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-03-18 09:10:20

Nadmierne wypadanie włosów w trakcie hormonoterapii

Moja mama jest po leczeniu raka piersi. Po zakończeniu 6-letniego leczenia Nolvadexem i Arimidexem mamie bardzo wypadają włosy. Nie może sobie z tym problemem poradzić. Trafiła do dermatologa po pomoc. Pani dr wiedząc o historii choroby i dotychczasowym leczeniu zleciła stosowanie płynu o nazwie ALPICORT E. Po zaznajomieniu się z ulotką tego leku zwróciłam uwagę na przeciwwskazania, mianowicie jest przeciwwskazany w przypadku nowotworów estrogenozależnych. Bardzo mnie to zastanowiło, ponieważ mam wątpliwości co do słuszności zalecenia. Bardzo chciałabym mamie pomóc w tym problemie, ale nie wiem czy ta metoda nie jest za bardzo ryzykowna.

 

Odpowiedź:

 

Obawiam się, że nie ma dobrego sposobu na porost włosów. Menopauza sprzyja osłabieniu włosów, a menopauza "wzmocniona" tamoksyfenem i inhibitorem aromatazy tym bardziej.
Sądzę, że dr dermatolog przeoczyła fakt obecności receptorów hormonalnych w raku u Pani mamy.
Nie ciągnęłabym tygrysa za wąsy, i nie ryzykowała przezskórnej terapii hormonalnej. Raczej zainwestowałabym w perukę, zamiast eksperymentować z wcieraniem w skórę preparatu z estrogenem.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-11-06 08:50:50

    Interpretacja USG piersi

    Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
  • Avatar

    2022-11-05 10:59:10

    Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

    Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
  • Avatar

    2022-11-05 10:55:28

    Interpretacja przypadku

    Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...