Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-03-25 15:00:00

BRAVA AFT - innowacyjna metoda rekonstrukcji piersi dla kobiet po mastektomii.

Do niedawna w Polsce stosowano głównie dwie metody rekonstrukcji piersi: przy użyciu implantu/ekspanderoprotezy lub przeszczepionego płata skórno-mięśniowego pacjentki. Obecnie coraz popularniejszą metodą rekonstrukcji staje się BRAVA AFT – technika od kilku lat stosowana z sukcesem na najbardziej wymagających rynkach, takich jak Stany Zjednoczone i kraje Europy Zachodniej.

BRAVA AFT - innowacyjna metoda rekonstrukcji piersi dla kobiet po mastektomii.

BRAVA AFT - innowacyjna metoda rekonstrukcji piersi dla kobiet po mastektomii.

 Metoda BRAVA AFT to połączenie lipofillingu (przeszczepu własnego tłuszczu) do piersi ze stosowaniem Systemu BRAVA przed i po zabiegu przeszczepu tłuszczu. System BRAVA został wynaleziony i opracowany w Miami Breast Center na Florydzie. To zewnętrzny ekspander przypominający biustonosz, składający się z pary półsztywnych miseczek. Wytwarzanie podciśnienia w miseczkach powoduje delikatne zasysanie skóry. Efektem jest rozciągnięcie tkanki piersi oraz powstanie miejsca, w które zostanie wstrzyknięty tłuszcz.
Pierwszym etapem kuracji jest noszenie urządzenia przez 6 tygodni (10 godzin na dobę, zazwyczaj w nocy).

Drugim etapem jest rekonstrukcja piersi tkanką tłuszczową pacjentki pobieraną z różnych okolic ciała (np. brzucha czy pośladków), co pozwala na jednoczesne modelowanie sylwetki. Wstrzykiwanie pobranego tłuszczu wykonuje się cienkimi kaniulami, dzięki czemu zabieg jest małoinwazyjny i nie powoduje żadnych blizn a pozwala uzyskać piersi o naturalnym wyglądzie. Zabieg z wykorzystaniem autoprzeszczepu tkanki tłuszczowej ogranicza ryzyko powikłań do minimum. Przeszczepiony tłuszcz staje się integralną częścią ciała pacjentki. Oznacza to, że jeśli przytyje to jej nowa pierś zwiększy się, a jeśli schudnie – pierś zmaleje.

Po przeszczepie System BRAVA należy ponownie nosić przez 4 tygodnie.
 W przypadku rekonstrukcji piersi po całkowitej mastektomii zwykle konieczne jest kilka zabiegów do osiągnięcia ostatecznego efektu estetycznego w zależności od wielkości piersi, jaką pacjentka chce odzyskać. Poszczególne zabiegi powinny być przeprowadzane w odstępach od 3 do 6 miesięcy.

BRAVA AFT to szansa dla kobiet, które chcą uzyskać naturalny efekt odtworzenia piersi, obawiają się poważnej operacji plastycznej lub nie chcą ciała obcego w postaci silikonowych implantów. Metodę tę można stosować nie tylko w celu odtworzenia piersi po mastektomii – całkowitej lub częściowej, ale również w celu powiększenia piersi, korygowania wad piersi (np. asymetrii, piersi tubularnych) i klatki piersiowej.
Należy pamiętać, że wybór metody rekonstrukcji piersi zależy od wskazań medycznych oraz osobistych preferencji. Konieczna jest konsultacja z chirurgiem plastykiem, który wspólnie z pacjentką ustali, która z metod będzie najodpowiedniejsza w jej sytuacji. 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

mojabrava.pl

Forum

Poczytaj również

 • Avatar

  2021-05-07 12:56:40

  Czy leczenie jest prawidłowe

  Mastektomia w 2015 r. Obecny wiek 50 lat. Stopień złośliwości G1, stopień zawansowania pT1cpN(sn)0R0, ki67 >10%. Od...
 • Avatar

  2021-05-04 12:36:43

  Czy leczenie jest prawidłowe

  Proszę o analizę wyników i ewentualnie informację czy jest dobrze dobrane leczenie, czy można coś dodać? Lat 38,...
 • Avatar

  2021-05-04 12:33:22

  Powrót miesiączki - cd.

  Kontynuacja pytania "Powrót miesiączki" z 30 kwietnia 2012 r.   Pytałam swojego onkologa...