Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-04-01 09:45:49

Czy to może być rak

Bardzo proszę o interpretację poniższych wyników.
Wynik badania USG: Piersi o budowie mieszanej gruczołowo-tłuszczowej z obszarami mastopatii gruczołowo-włókistej, o największym nasileniu w obrębie kwadrantów górnych zewnętrznych obu piersi, w tych obszarach obecne torbiele proste wielkości do 6 mm. Ponadto w piersi prawej na godzinie 9.00. obwodowo, na głębokości 22 mm widoczna struktura hypoechogeniczna o nieco zatartych rysach, dająca niewielkie wzmocnienie akustyczne, mogąca odpowiadać torbieli z zagęszczoną zawartością. Wskazana weryfikacja w BAC. BI-RADS:4a
Wynik BAC: Rozpoznanie kliniczne: Łagodna dysplazja sutka, nieokreślona. Lokalizacja zmiany: w piersi prawej na godz. 9.00 obwodowo struktura hypoechogeniczna o zatartych obrysach wielk. 7 mm.
Wynik badania cytologicznego:
Rozpoznanie: n-pojedyncze płaty, grupy i rozproszone komórki gruczołowe piersi z cechami niewielkiej atypii. Brak komórek mioepitelialnych. Strzępy tkanki na tle płynu białkowego i krwi. Kategoria cytologiczna C3. Wskazane wykonanie biopsji gruboigłowej.
Czekam na biopsję gruboigłową, którą mam 16 kwietnia. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że to nowotwór złośliwy?

 

Odpowiedź:

 

Zawsze istnieje takie prawdopodobieństwo. Dlatego konieczna jest biopsja gruboigłowa, która pokaże dokładnie budowę opisanej zmiany.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również