Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-04-07 11:56:40

Zabieg kriolipolizy miejscowej

Pani doktor chciałabym się spytać o zabieg kriolipolizy miejscowej. Jestem 1,5 roku po mastektomii z wszystkimi węzłami (czyste). Rak był wieloogniskowy, G3, her2 dodatni, hormonozależny. Chemię (4xAC, 12x paclitaksol) zakończyłam rok temu, w czerwcu 2014 radioterapię a w styczniu 2015 herceptynę. Obecnie jestem na: nolvadex D + lucrin.
Jestem duża, podczas chemii przytyłam kolejne prawie 15 kg i nie mogę ich zgubić:( Teraz dostałam możliwość bezpłatnego korzystania z tych zabiegów i stąd moje pytanie o nie. W skrócie zabieg polega na: "nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej przez działanie niskiej temperatury, która wywołuje znaczny i trwały ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej. Przy zastosowaniu się do zaleceń po zabiegu po upływie 6 tyg. wszędzie, gdzie zostaje przyłożona głowica można pozbyć się do 45% tkanki tłuszczowej. Zabieg jest 100% bezpieczny, działając zimnem "uśmierca" się jedynie komórki tłuszczowe nie szkodząc innym tkankom i narządom, a co najważniejsze nie zostaje przekroczona bariera skóry"
Pani Doktor czy ja mogę poddać się takim zabiegom?
Czy jakiś rejon powinnam omijać, np. okolic wątroby? Najwięcej tkanki tłuszczowej mam zlokalizowane właśnie na brzuchu:( Oczywiście zabiegi te chcę połączyć z dietą i ćwiczeniami i osiągnąć jak najlepszy efekt.

 

Odpowiedź:

 

Nie wiem, czy ktokolwiek badał wpływ opisanych zabiegów na przebieg choroby nowotworowej.
Uważam, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza - dietetyka i zmiana trybu życia. Nastawienie się na tracenie 0,5 kg tygodniowo bez "cudownych sposobów", a jedynie poprzez ograniczenie spożywanych kalorii i zwiększenie wysiłku fizycznego.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-01-12 15:26:13

  Interpretacja przypadku

  Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
 • Avatar

  2022-01-12 15:22:42

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...
 • Avatar

  2022-01-10 12:07:29

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Invasive breast carcinoma-invasine lobular carcinoma G2. Odczyny immunohistochemiczne w komórkach raka: E-kadheryna...