Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-04-20 09:43:26

Interpretacja przypadku cd.

Kontynuacja pytania "Interpretacja przypadku" z 9 marca 2015 r.

 

Nawiązując do mojego pytania z dnia 09.03.2015 r. chciałam się upewnić, czy leczenie chemioterapią schematem FEC 6 cykli (17 kwietnia 5 cykl) w moim przypadku i przy tym typie raka jest leczeniem wystarczająco silnym i skutecznym. Wiem, że do schematu dodawane są jeszcze taksany. Pani doktor od czego właśnie zależy dodanie taksanów do leczenia? Dodam, że prawdopodobnie będę mieć jeszcze radioterapię na pachę i węzły nadobojczykowe.
Proszę o informację, czy wysoki współczynnik Ki67 jest bardzo istotny przy określaniu rokowań co do wyleczenia i ewentualnych przerzutach oraz jaki jest procent (o ile można to określić) dziesięcioletnich przeżyć w podobnych przypadkach.
Pani doktor, nie wiem już co mam dalej robić. Moja lekarka nie widzi potrzeby powtórnego przebadania materiału pooperacyjnego w celu określenia wielkości raka inwazyjnego, ponieważ uważa, że rak był bardzo wcześnie wykryty (nie widoczny ani w mammografii ani w usg) i nie zdążył się jeszcze zbudować guz więc nie jest możliwe jego zmierzenie. Strasznie się boję i dalej nic nie wiem o tym moim stopniu zaawansowania. Czy przy tylu niewiadomych, wysokim stopniu złośliwości i wysokim ki67 mam duże szanse na to, że choroba nie wróci?

 

Odpowiedź:

 

Bez okreśłenia wielkości raka nie ma sposobu określenia rokowania. Naprawdę sądzę, że leczeie jakie Pani zaproponowano jest aż nadto agresywne. Co do Pani lęków to zapewniam, że lęk na szczęście zależy tylko od nas i w związku z tym sami musimy sobie z tymi problemami w życiu poradzić. Jeśli nie umiemy, trzeba skorzystać z pomocy profesjonalisty - w tym wypadku psychiatry lub psychologa.

 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również