Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-04-20 10:02:11

Czy zastosowane leczenie jest właściwe

Mam 49 lat. 4 marca 2015 roku zostałam zdiagnozowana z rakiem piersi. Guz wielkości 6 x 7 cm, wynik biopsji to Grade 3 Invasive Ductal Carcinoma, ER: 7/8, PR: 8/8, HER2: 1+, Ki67: 50%. Robiono mi też C.T skan, który wykazał małe punktowe ogniska na płucach. Jestem w trakcie leczenia chemią, właśnie jestem po drugiej dozie FEC, pózniej mam mieć trzecią dozę FEC, i potem trzy dozy Docetaxel (Taxotere). Po leczeniu mam mieć mastektomię lewej piersi.
Czy w związku z tym, że są już prawdopodobne przerzuty, będę jeszcze mogła być leczona hormonalnie, i jakie to może przynieść efekty?
Jakie są rokowania do przeżycia?
Po C.T skanie byłam na spotkaniu z panią specjalistką konsultantką od raka piersi, która mnie poinformowała, że prawdopodobnie nie będę miała mastektomii, ani radioterapii. Czy to jest właściwe?

 

Odpowiedź:

 

Jeśli są przerzuty do płuc z tak agresywnego raka, to raczej nie rozważa się mastektomii, gdyż nie poprawia to rokowania. Nie należy także raczej stosować chemioterapii sekwencyjnej tylko kortnynuować FAC o ile będą pozytywne efekty (zmniejszenie wielkości przerzutów). Leczenie hormonalne jest jak najbardziej polecane i ma o wiele większe znaczenie niż chemioterapia w przypadku hormonozależnego rozsianego raka piersi.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również