Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-04-23 10:06:31

Interpretacja wyniku MRI piersi

Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego piesi. Dodam, że mama 1,5 roku temu przeszła mastektomię prawej piersi: rak przewodowy 4 cm, bez zajętych węzłów, stopień zaawansowania II i stopień złośliwości G3, rak był wysoce hormonozależny (75% estrogenów i progesterony), her2 -, Ki67 18% i nie posiada tych "złych" genów, leczenie to tylko hormonoterapia Tamoxifen.
W opisie wyniku rezonansu bardzo zaniepokoił nas opis dotyczący węzłów chłonnych, proszę wyjaśnić mi co to znaczy i czy może być groźne.
Oto wynik: Sutek lewy o utkaniu tłuszczowo-gruczołowym. Na godz 3, 92 mm od brodawki widoczna osełkowata, lita zmiana o gładkich zarysach 13x2 mm wykazująca wzmocnienie kontrastowe z krzywą wypłukiwania typu I-go. Morfologicznie obraz typowy dla BR2. Zabrodawkowo 49 mm od brodawki torbiel gładkościenna 17 mm - BR2. W dołach pachowych kilka ww. chłonnych do 13 mm o prawidłowej morfologii i wzmocnieniu, ale wśród nich, w lewym dole pachowym widoczny pojedynczy owalny węzeł dł. 6,4 mm bez wiocznej wnęki tłuszczowej, z krzywą wypłukiwania typu III-go i wymagający dalszej weryfikacji.
Proszę o pomoc, co oznacza ten opis? Najbardziej niepokoi mnie ten węzeł, czy to może być przerzut? Albo nowy rak chłoniak? W piersi lewej zmian złośliwych nie stwierdzono.
 

 

Odpowiedź:

 

Tak jak napisano we wniosku - konieczna jest dalsza diagnostyka tego węzła chłonnego, choć może to nie być łatwe, bo jest on bardzo mały. Pierwsze badanie weryfikujące to USG.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-01-12 15:26:13

  Interpretacja przypadku

  Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
 • Avatar

  2022-01-12 15:22:42

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...
 • Avatar

  2022-01-10 12:07:29

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Invasive breast carcinoma-invasine lobular carcinoma G2. Odczyny immunohistochemiczne w komórkach raka: E-kadheryna...