Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-05-25 10:38:58

Jakie powinno być zastosowane leczenie

U mojej Mamy wykryto guzka do operacji. Moja Mamusia jest osobą starszą, ma prawie 77 lat, bardzo się o Nią boję. Leczy się na nadciśnienie i serce (leki: tritace, amlozek, diuracel i bisocart).
Wyniki badań to:
Mammografia z lutego 2015
Sutki o utkaniu tłuszczowym, lewy bez zmian ogniskowych podejrzanych o złośliwość. W sutku prawym na pograniczu kg widoczny jest guzek o nieregularnych kształtach o wym. 20x15 mm - w porównaniu z badaniem poprzednim z 2014 powiększył się, wskazanie wykonania usg i ponowna biopsja, borads0.
Przezskórna igłowa biopsja piersi 02.04.2015
Pod kontrola usg wykonano biopsje guboigłową litego hipoechogenicznego guzka o wym. 16x12 mm zlokalizowanego w sutku prawym na granicy kw. górnych igła w zmianie BIRADS usg4
Biopsja 14.04.2015
Biopsja jednoblokowa BIRADS4 biopsja gruboigłowa z piersi najprawdopodobniej z naciekiem raka śluzowego. Obecne są głównie obfite masy śluzowe, w których zatopione są nieliczne, pojedyncze grupy komórek raka.
Uzupełnienie wyniku po badaniach immunohistochemicznych:
- receptorów estrogenowych: 100% komórek, receptorów progesteronowych: 60% (materiał komórkowy skąpy)
- HER2 (0 wg Dako)
Badanie usg z 24.04.br
Na godz. 12-ej w prawym sutku widoczna nieprawidłowa struktura, hipoechogenna wielkości ok. 18x13x20 mm, o budowie zrazikowej, z pojedynczymi naczyniami. Kilka milimetrów bocznie od niej widoczne drugie ognisko 5 mm (w bac stwierdzono komórki neo ).
W dolnej części dołu pachowego widoczna hipoechogenna struktura 43x19x21 mm o ostrych zarysach, nieunaczyniona, nie ma ona struktury węzła chłonnego - kolejne ognisko?
Sutek lewy - zmian podejrzanych nie stwierdzam. Przewody mlekowe nieposzerzone. BIRADS - usg 5.
Pani Doktor, proszę powiedzieć, jaka tu powinna być kolejność badań i jakie zastosowane leczenie?
I gdzie z takim przypadkiem najlepiej się zgłosić?
 

 

Odpowiedź:

 

Oczywiście przede wszystkim konieczny jest zabieg operacyjny - najlepiej w ośrodku dysponującym zapleczem kardiologicznym. Po operacji konieczna będzie kwalifikacja do hormonoterapii

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również