Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-06-05 09:30:05

Jakie dalsze leczenie - c.d.

Kontynuacja pytania "Jakie dalsze leczenie" z 3 czerwca 2015 r.

 

Właśnie sam guzek Pani doktor miał takie wymiary 1,05, a skóra rzeczywiście była z rozlanym naciekiem, większa miała kilka cm tzn. sam naciek, ale sam guz był mały i węzeł też czysty, w sumie brakło 1 mm by była zdrowa skóra. Mama wczoraj miała konsultacje, na której ustalono 6 cykli chemii czerwonej tzn. 4 na pewno, a później zobaczą. I teraz odnosząc się do Pani opinii to straszna różnica, a nie ukrywam, że Pani zdanie jest dla mnie cenne, a także w pierwszej wersji miała być właśnie radioterapia. Proszę mi doradzić czy próbować konsultować mamę jeszcze w innym ośrodku, czy przyjąć to leczenie, które nie ukrywam jest strasznie agresywne. Bardzo boję się o mamę i chcę by wyzdrowiała.

 

Odpowiedź:

 

Jeżeli słowo "naciek" oznacza obecność komórek nowotworowych, to na pewno nie można określić stopnia zaawansowania na "pT1a", tylko może nawet pT3 lub 4. Ale taką odpowiedź może dać tylko patolog. I jeśli tak jest rzeczywiście, to wtedy oprócz czterech kursów "czerwonej" (AC) chemii podać należałoby paklitaksel (najlepiej 12 x co tydzień). Może warto usiąść spokojnie z lekarzem prowadzącym i poprosić o szczegółowe omówienie wyników, bo tak jak pisałam wcześniej, w Pani relacji jest zbyt wiele danych, które ze sobą nie współgrają.
I konsultacja w innym ośrodku - bez pełnego porozumienia z patologiem - niczego nie zmieni, bo każdy będzie miał takie same jak ja wątpliwości.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...