Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-06-16 09:07:23

Jak długo można stosować Faslodex i Pamifos

W 2003 r. guz piersi lewej bez przerzutów o wielkości 3,5 cm, usunieta pierś i 19 więzłów, potem chemioterapia pół roku, potem 5 lat Tamoxsifen, Nolvadex, Arimidex. W 2005 r. zmiany nowotworowe w kościach stwierdzono w 2 żebrach i w kręgach szyjnych. Od tego czasu biorę Faslodex i Pamifos. W związku z tym mam pytanie. Jak długo można podawać faslodex i pamifos (lekarz mój twierdzi, że do końca życia), co mogę zrobić, żeby już tego nie brać? Wyniki badań wskazują, że wszystko jest już w porządku. Miałam robione: scyntygrafię kośćca, TK klatki piersiowej, TK głowy, TK jamy brzusznej. prześwietlenie barku, dłoni, doppler żył kończyn dolnych, MR kręgosłupa. Jedynie piszą zwyrodnienia. Czy w ogóle są jakieś wyjaśnienia ile to można brać?

 

Odpowiedź:

 

Nie ma jednoznacznych danych o czasie stosowania Faslodeksu w takiej sytuacji, bo liczba osób z aż tak dobrą odpowiedzią na HT nie jest wielka.
Zwykle przyjmuje się, że hormonoterapia powinna trwać pięć lat. Obawiałabym się nadmiernie długiego stosowania Pamifosu w trosce o wydolność nerek.
Proponuję raz jeszcze porozmawiać z lekarzem prowadzącym.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również