Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-07-10 08:39:28

Czy zastosowane leczenie jest właściwe

Moje rozpoznanie w biopsji gruboigłowej: Invasive carcinoma NST, G2, NG2, IM 0/10 HPF, kategoria: B5. W badaniu immunohistochemicznym: E-cadherin (+), ER Estrogen receptor (+++) 100 % silna reakcja, HER (-), Ki 67 (+) 5%, PR Progesteron receptor (+) 10% średnia reakcja.
Mam 52 lata, dość duże piersi (DD), 4 lata temu z powodu licznych mięśniaków usunięto mi macicę wraz z przydatkami. Przed zabiegiem miesiączkowałam, stosowałam estradiol w plasterkach, który odstawiłam obecnie. Lekarka w IMCS w Gliwicach skomentowała, że sobie wyhodowałam raka. Moja zmiana ma charakter nieregularnego obszaru, nieostro odgraniczonego o obniżonym echu 13x9x7 mm. W mammografii jest niewidoczny, jedynie w usg.
Jestem po konsylium, zasugerowano oszczędzający zabieg z badaniem intro , zakotwiczenie(?), następnie radioterapię podskórną i leczenie uzupełniające, nie wiem do końca jakie.
Pani doktor, proszę o Pani opinię jakie rozwiązanie byłoby dla mnie optymalne?
Czy nie należałoby pomyśleć o radykalnym zabiegu?

 

Odpowiedź:

 

Z opisu wynika, że operacja oszczędzająca i napromienianie to dobre rozwiązanie. A co dalej - zależeć będzie od wyniku badania mikroskopowego po operacji.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również