Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-07-13 10:21:12

Podwyższona temperatura w czasie chemioterapii

30.06.2015 roku miałam pierwszą chemioterapię: herceptyna plus docetaksel. W siódmej dobie po chemioterapii pojawił się bardzo duży ból gardła, problemy z połykaniem, szczękościsk. Brałam nurofen forte, orofar, płukałam gardło szałwią zgodnie z zaleceniem lekarza rodzinnego. Dzisiaj lekarz stomatolog stwierdził, że wyżyna się "ósemka" i towarzyszy mu stan zapalny dziąsła. Otrzymałam antybiotyk Dalacin C. Temperatura 37,7 stopni.
Proszę o informację jak w takiej sytuacji powinno wyglądać leczenie? Kiedy wychodziłam ze szpitala po chemioterapii lekarz prowadzący powiedział, że przy temperaturze powyżej 38 stopni, powinnam się natychmiast zgłosić do szpitala. Mój lekarz prowadzący jest obecnie na urlopie. Nie wiem też czy obecna temperatura 37,7 to wynik wyżynającego się zęba, czy wynik spadku leukocytów.

 

Odpowiedź:

 

Przede wszystkim należy zrobić badanie krwi, żeby dowiedzieć się, czy nie ma Pani neutropenii. W czasie urlopu ktoś na pewno zastępuje Pani onkologa i do kogoś takiego należy zatelefonować.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również