Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-08-08 09:38:39

Interpretacja wyniku MRI piersi

Mam uszkodzony gen BRCA 2 i długą historię nowotworów kobiecych w bliskiej rodzinie. Ostatnio zrobiłam profilaktycznie rezonans. Oto wynik: "W sutku prawym na g. 7 obwodowo /poza masą gruczołu/ guzek 8 mm, ulegający wzmocnieniu kontrastowemu o ok. 200 % w pierwszej fazie, krzywa wzmocnienia typ III - BIRADS 4c/5. Wskazane ponowne badanie usg ze szczególnym uwzględnieniem w/w okolicy i weryfikacja mikroskopowa zmiany." W dwóch kolejnych usg nic nie widać. Moja doktor powiedziała, że w tym przypadku biopsja jest niemożliwa. We wtorek mam kolejne usg i mammografię, pytałam się co w sytuacji gdy te badania nic nie wykażą, odpowiedź była taka, że albo biopsja na ślepo, albo guz do obserwacji. Szczerze mówiąc oba scenariusze mnie nie przekonują, co powinnam zrobić, Iść do innego lekarza, czy może od razu do chirurga onkologa? Najchętniej bym się tego jak najszybciej pozbyła, nie bardzo wiem co mam dalej robić. Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.
 

 

Odpowiedź:

 

Taki wynik badania MRI świadczy, że istnieje duże ryzyko zmiany nowotworowej. Powinna Pani wykonać biopsję pod kontrolą USG, a jeśli nie będzie to możliwe, to należy zrobić tzw. lokalizację i biopsję otwartą.
Ważne jest, aby taką biopsję wykonał lekarz radiolog, który ma duże doświadczenie w badaniu gruczołów piersiowych.
Jeśli nie będzie to możliwe w miejscu zamieszkania, proszę zgłosić się na konsultację, to będziemy mogli uzgodnić postępowanie.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...