Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-08-22 09:03:47

Czy konieczna jest diagnostyka BAG

Jestem 7,5 lat po amputacji piersi prawej.
Czy wynik BAC piersi lewej, (w moim konkretnym przypadku, już z przeszłością nowotworową), w którym stwierdzono "Cellulae carcinomatosae" jest podstawą do wykonania mastektomii, ja wyrażam zgodę na to, czy musi być dalsza diagnostyka w postaci BAG?
BAC węzłów lewej strony wykazał, że węzły są czyste. Próba BAG piersi pod USG nie powiodła się, bo obraz nieczytelny, lekarz nie potrafił określi miejsca kłucia. Obraz mammografii i USG różnią się. Na skierowaniu na BAC (w wyniku obrazu mammografii) jest opis "W KGZ piersi lewej widoczne zagęszczenie o wym. 34x20 mm z obecnością licznych mikrozwapnień." Opis USG natomiast jest inny: "W sutku lewym na godz. 2. obwodowo widoczne jest wysoce nieostro odgraniczone ognisko hypoechogeniczne o wym. około 8x9x7 mm. W lewym dole pachowym widoczne są cztery węzły chłonne o hypoechogenicznej strukturze wielkości 3 do 9 mm - wysoce podejrzane."
A ja chciałabym jak najszybciej poddać się mastektomii, a badanie histopatologiczne przecież można zrobić po zabiegu. Tak miałam poprzednim razem.

 

Odpowiedź:

 

Według obecnie obowiązujących wytycznych staramy się opierać na wyniku biopsji gruboigłowej, czasem oczywiście robi się wyjątki w przypadku trudności diagnostycznych.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...