Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-09-17 11:50:38

Jakie urządzenia do ćwiczeń można wykorzystywać

Jestem 1,5 roku po zakończeniu leczenia (operacja oszczędzająca piersi lewej, chemioterapia 4xAC, radioterapia) i po profilaktycznym usunięciu jajników. Obecnie mam nadzieję jestem zdrowa :) Chciałabym się trochę rozruszać, jak również schudnąć. Trafiłam do fajnego miejsca, ale nie wiem czy ze wszystkich urządzeń mogę korzystać, proszę o radę.
Część urządzeń wykorzystuje podczerwień - czy to bezpieczne? Jest też sauna na podczerwień.
Czy urządzenia typu RollShaper są bezpieczne (masaż rolujący w celu poprawienia krążenia układów m.in. limfatycznego)?
No i platforma wibracyjna.
Bardzo proszę o opinię w sprawie bezpieczeństwa stosowania tych urządzeń u mnie jako osoby po leczeniu onkologicznym.

 

Odpowiedź:

 

Nie widzę żadnych przeciwwskazań do tego, aby nie mogła się Pani poruszać, również w celu zdrowotnego zrzucenia kilku kilogramów. Z aktywności fizycznych które bym polecał, to każdego rodzaju ćwiczenia tlenowe, typu bieg, marszo-bieg, nordickwalking, aerobik, fitness itp. Ważne jest jednak, aby zabezpieczać rękę podczas ćwiczeń rękawem, o pierwszym stopniu kompresji (cele profilaktyczne) i nie przekraczać obciążeń do 3kg (jest to sugerowane obciążenie na jedną rękę, jednak w zależności od Pani stanu może być w niewielkich granicach zmieniane).

Nie zalecam urządzeń wykorzystujących podczerwień, gdyż doprowadza to do rozgrzania tkanek, co może spowodować pojawienie się obrzęku. Urządzenie RollShaper na pewno nie może być wykorzystywane na kończynę górą, gdyż jest zbyt intensywnym zabiegiem. Jeśli chodzi o nogi i pośladki, można by skorzystać, jak również z platformy wibracyjnej (tylko na nogi).

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...